Historický úspěch kynžvartských na Lázeňském švihákovi

Historický úspěch kynžvartských na Lázeňském švihákovi

Historicky nejlepšího výsledku dosáhli kynžvartští badmintonisté v deblových disciplínách na domácím turnaji pod názvem „Třináctý Lázeňský švihák“, který se konal v neděli 6. 3. 2022 ve sportovní hale Milana Prokeše. Zlatou příčku v ženské čtyřhře obsadilo duo Melišová/Placková a v mužích brali stříbro Šipan/Placek. Ze šesti deblových šviháků byla ženská čtyřhra úspěšná už 4x, doposud však z žádného šviháka domácí nebrali dva cenné kovy zároveň.

Číst více

12. Lázeňský švihák zná své vítěze

12. Lázeňský švihák zná své vítěze

V sobotu 20. 11. 2021 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj pro neregistrované i registrované hráče v disciplínách ženská dvouhra, mužská dvouhra a smíšená čtyřhra. V době opětovně se rozvíjející epidemie Covidu na turnaj dorazilo 20 neohrožených hráčů z různých končin západních Čech – Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, ale také z Plzně. Za domácí kynžvartské badmintonisty nastoupila čtveřice odvážných ve složení Miluše Lišková, Veronika Placková, Petr Placek a nejmladší účastnice turnaje, 13letá Natálka Hermannová.

Číst více

Jedenáctého šviháka ovládli nováčci turnaje

Jedenáctého šviháka ovládli nováčci turnaje

V sobotu 20. 6. 2020 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj v disciplínách ženská, mužská a smíšená čtyřhra. Jarního klání se zúčastnilo 35 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Mariánských Lázních, Tachova, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Vejprt, ale i ze vzdáleného Kladna a Klatov. Za místní kynžvartské badmintonisty nastoupila osmička odvážných ve složení Lucia Mališová, Veronika Placková, Richard Bucher, Vítězslav Novák, Petr Placek, Jiří Šipan, Milan Švejnoha a Miloslav Tomeš.

Číst více

Kynžvartští bodovali na desátém švihákovi

Kynžvartští bodovali na desátém švihákovi

V neděli 3.11.2019 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj pro neregistrované hráče v disciplínách ženská dvouhra, mužská dvouhra a smíšená čtyřhra. Letošního podzimního turnaje ze série šviháků se zúčastnilo 27 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Malé Hleďsebe, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, Chebu, ale i z Plzně či Vraného u Slaného. Za místní kynžvartské badmintonisty nastoupila čtveřice odvážných ve složení Marie Prokešová, Miloslav Tomeš, Veronika Placková a Petr Placek.

Číst více

Ostrovští na devátém Švihákovi opět nepřemožitelní

Ostrovští na devátém Švihákovi opět nepřemožitelní

V neděli 10. 3. 2019 se konal již 9. Lázeňský švihák, poprvé v nové sportovní hale v Lázních Kynžvartu. Jako každý rok se březnový turnaj nesl ve znamení čtyřher žen, mužů a mixů. Na turnaj dorazilo 45 hráčů z různých končin západních Čech – z Velké Hleďsebe, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Vejprt, Plané, ale i ze vzdálenějšího Chomutova a Slaného. Za domácí barvy bojovalo 9 kynžvartských badmintonistů a 1 mariánskolázeňský.

Číst více

Osmý Mariánskolázeňský švihák pod nadvládou nováčků z Děčína

Osmý Mariánskolázeňský švihák pod nadvládou nováčků z Děčína

V neděli 18. 11. 2018 se konal již osmý Mariánskolázeňský švihák opět v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně. Podzimní turnaje jsou ve znamení dvouher žen i mužů a smíšených čtyřher. Nejspíše marodka či jiné nepříjemnosti postihly zájemce o kvalitní badminton, protože turnaje se zúčastnilo pouhých 24, ale zato kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Ostrova nad Ohří, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, ale i ze vzdálenějšího Chomutova a dokonce i z Děčína. Za domácí barvy bojovali pouze 3 badmintonisté.

Číst více

Ostrovští opět bodovali na sedmém Mariánskolázeňském švihákovi

Ostrovští opět bodovali na sedmém Mariánskolázeňském švihákovi

V sobotu 3. 3. 2018 se konal v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně již sedmý Mariánskolázeňský švihák. Jako každoročně se předjarní turnaj nesl ve znamení čtyřher žen i mužů a smíšených čtyřher. Turnaje se zúčastnilo 49 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Tachova, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Chebu, Vejprt, Plané, Horažďovic, ale i ze vzdálenějšího Chomutova a také z Prahy. Za domácí barvy bojovalo 5 kynžvartských a 3 mariánskolázeňští badmintonisté.

Číst více

Šestý Mariánskolázeňský švihák zná své vítěze

Šestý Mariánskolázeňský švihák zná své vítěze

V neděli 12. 11. 2017 se konal v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně již šestý Mariánskolázeňský švihák. Jako každoročně se podzimní turnaj nesl ve znamení dvouher žen i mužů a smíšených čtyřher. Turnaje se zúčastnilo 38 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Tachova, Ostrova nad Ohří, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Vejprt, Plané, ale i ze vzdálenějšího Chomutova. Za domácí barvy bojovali 2 kynžvartští a 3 mariánskolázeňští badmintonisté.

Číst více

Pátého Mariánskolázeňského šviháka ovládli hráči z Pardubic

Pátého Mariánskolázeňského šviháka ovládli hráči z Pardubic

V neděli 5. 3. 2017 se konal v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně pátý Mariánskolázeňský švihák. Tento předjarní turnaj se nesl ve znamení čtyřher. Zájem byl obrovský, turnaje se zúčastnilo 60 kvalitních hráčů, kteří se sjeli z mnoha koutů republiky, a to z Tachova, Ostrova nad Ohří, Karlových Varů, Žírovic u Františkových Lázní, Nejdku, Návrší u Kyšperka, Kraslic, Horažďovic, Vejprt, Šťáhlavic u Plzně, Struhařova u Říčan, Kladna, Prahy, Benešova, Teplic, ale dorazili také hráči ze vzdálených Pardubic. Za domácí barvy bojovali 2 kynžvartští a 4 mariánskolázeňští badmintonisté.

Číst více

Do Mariánek se sjeli badmintonisté z celého západočeského kraje

Do Mariánek se sjeli badmintonisté z celého západočeského kraje

Čtvrtý Mariánskolázeňský švihák proběhl v neděli 20.11.2016 v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně. Podzimní turnaj se nesl ve znamení dvouhry mužů, dvouhry žen a smíšených čtyřher. Zájem o singlové disciplíny oproti loňsku stoupl, turnaje se zúčastnilo 35 kvalitních hráčů, kteří se sjeli z celých západních Čech, a to z Klatov, Plzně, Tachova, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Šťáhlavic u Plzně, ale dorazili také hráči ze vzdáleného Kladna. Za domácí bojovali 2 kynžvartští a 4 mariánskolázeňští badmintonisté.

Číst více