Jedenáctého šviháka ovládli nováčci turnaje

V sobotu 20. 6. 2020 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj v disciplínách ženská, mužská a smíšená čtyřhra. Jarního klání se zúčastnilo 35 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Mariánských Lázních, Tachova, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Vejprt, ale i ze vzdáleného Kladna a Klatov. Za místní kynžvartské badmintonisty nastoupila osmička odvážných ve složení Lucia Mališová, Veronika Placková, Richard Bucher, Vítězslav Novák, Petr Placek, Jiří Šipan, Milan Švejnoha a Miloslav Tomeš.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro mužskou čtyřhru a mix organizátoři zvolili systém na dva hrané sety do 21 bodů dle standardních pravidel badmintonu. Ženy hrály v počtu 5 párů tabulkovým systémem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů bez prodlužování.

Pro letošní ročník organizátoři udělali drobnou výjimku a pozvali na turnaj také hráče a hráčky s licencí. Stopku měli pouze hráči do 150 místa v celorepublikovém žebříčku.

12 párů mužů poměřilo síly v 5 kolech. Příčku nejvyšší obsadilo nepřekonatelné ostrovské duo Šula/Mojtek, konkurencí pro ně byla pouze dvojice Dvořák/Tkachenko z Klatov, kteří s nimi dokázali remizovat. Třetí příčku obsadili Vatashchuk/Šobr z Varů. Nejlepší z domácích Šipan/Tomeš skončili na úžasném 6. místě po pouhé jedné prohře. Další kynžvartští Placek/Švejnoha a Bucher/Novák obsadili 10. a 11. příčku.

V mixu opět čarovali několikanásobní vítězové turnaje, manželé Šulovi, kteří ovládli celý turnaj. Z maxima bodů ztratili pouze 2 bodíky za remízy s karlovarskými rivaly Vatashchukovými a Hauerovými. Otec a dcera Vatashchukovi nakonec se stejným počtem bodů, ale horším skóre brali 2. místo. Bronz si odvezli další karlovarští Šobr/Vataščuk. O medailové příčky bojovala v posledním kole i domácí dvojice Placek/Placková právě s manželi Šulovými, ale po prvním prohraném zápase klesli až na 5. pozici. Se stejným počtem bodů, ale horším skóre se na pěkném 8. místě umístila další kynžvartská dvojice Šipan/Melišová. Nutno podotknout, že dvojice mixů byly velmi vyrovnané a v zápasech převažovaly remízy.

Ženskou čtyřhru opanovalo sesterské duo Kateryna a Romana-Iryna Vataščuk z Karlových Varů, které svým soupeřkám nedalo nejmenší šanci a všechny zápasy jednoznačně vyhrálo 2:0. Kynžvartské badmintonistky Melišová/Placková nestačily na nejdeckou dvojici Blažejovou/Šlehubrovou a ve svém prvním společném turnaji skončily na příjemné bronzové příčce.

Celkem bylo odehráno krásných 65 zápasů (133 setů). Za podpory sponzorů byli medailisté oceněni krásnými cenami.

 

Výsledky

Poř. ČM MIX ČŽ
1. Jan Šula /
Radek Mojtek
Jan Šula /
Jana Šulová
Kateryna Vataščuk /
Romana-Iryna Vataščuk
2. Martin Dvořák /
Mykhailo Tkachenko
Mykhaylo Vatashchuk /
Romana-Iryna Vataščuk
Zdena Blažejová /
Hana Šlehubrová
3. Mykhaylo Vatashchuk /
Václav Šobr
Václav Šobr /
Kateryna Vataščuk
Lucia Melišová /
Veronika Placková
4. Pavel Hauer /
Tomáš Reichelt
Pavel Hauer /
Eliška Hauerová
Jana Šulová /
Eliška Hauerová
5. Pavel Homolka /
Roman Jasenovec
Petr Placek /
Veronika Placková
Antonie Borčíková /
Martina Rousová
6. Jiří Šipan /
Miloslav Tomeš
Jaroslav Veselík /
Zdena Blažejová
 
7. Radim Nerad /
Josef Špulák
Josef Šesták /
Antonie Borčíková
 
8. Martin Prokopec /
Karel Prokopec
Jiří Šipan /
Lucia Melišová
 
9. Jaroslav Veselík /
Josef Šesták
Martin Prokopec /
Monika Rousová
 
10. Petr Placek /
Milan Švejnoha
Josef Špulák /
Hana Šlehubrová
 
11. Richard Bucher /
Vítězslav Novák
Mykhailo Tkachenko /
Yaryna Babyč
 
12. Adam Sluka /
Adam Zítek
   

Kompletní výsledky (PDF)

 

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Jedenáctý Lázeňský švihák 2020

Autor: Mykhaylo Vatashchuk

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

 

Sponzoři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.