12. Lázeňský švihák zná své vítěze

V sobotu 20. 11. 2021 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj pro neregistrované i registrované hráče v disciplínách ženská dvouhra, mužská dvouhra a smíšená čtyřhra. V době opětovně se rozvíjející epidemie Covidu na turnaj dorazilo 20 neohrožených hráčů z různých končin západních Čech – Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, ale také z Plzně. Za domácí kynžvartské badmintonisty nastoupila čtveřice odvážných ve složení Miluše Lišková, Veronika Placková, Petr Placek a nejmladší účastnice turnaje, 13letá Natálka Hermannová.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro singlové disciplíny organizátoři zvolili systém na dva vítězné sety do 15 bodů dle pravidel badmintonu, tedy o dva míče. V případě shody rozhodoval třetí set do 15 bodů. Ženy hrály na 4 kola, muži na 5 kol. Nejlépe se vedlo Petru Plackovi, který skončil na bramborové příčce. Od bronzu ho dělil jen poměr setů. Při hře nestačil jen na Hauera a Reichelta.

V mixu organizátoři zvolili hru na dva vítězné sety do 21 bodů dle pravidel o dva vítězné míče, 5 kol švýcarským systémem. V případě shody rozhodoval třetí set do 21 bodů, ale tentokrát se na tři sety hrálo zcela výjimečně.

Několik příchozích mužů bylo volných do mixu, tak nepohrdli nabídkou zahrát si s kynžvartskými – Miluškou Liškovou a Natálkou Hermannovou. Miluška si s Tomášem Reicheltem nevedla vůbec špatně, několik setů se jim podařilo vyhrát a v konečném pořadí obsadit krásnou 4. příčku. Je to velký úspěch, protože Miluška v našem oddílu začala hrát teprve nedávno a byl to pro ni první velký turnaj. Pro Natálku to byl zase první dospělácký turnaj. Badminton ji hodně baví, proto chtěla využít příležitosti nabrat další zkušenosti. Do dvojky si ji vybral Vietnam Standa, ale při hře byla dost nervózní. Bála se, že to parťákovi pokazí. Přesto se jim povedlo získat pár krásných míčů a dokonce proměnit set proti Špulákovi se Švejdovou, kteří byli také spárováni až na místě. Plackovi se nervózní prohrou proti páru Žemlička/Karbulková připravili o 3. místo a skončili až šestí. Stejný pár připravil o medaili i Liškovou s Reicheltem.