14. Lázeňský švihák

V neděli 18. 09. 2022 uspořádal Badminton Lázně Kynžvart turnaj pro neregistrované i registrované hráče v disciplínách ženská dvouhra, mužská dvouhra a smíšená čtyřhra. Dorazilo celkem 22 hráčů z různých končin západních Čech – Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Jáchymova, ale také až z Mladé Boleslavi. Za domácí kynžvartské badmintonisty nastoupili hráči ve složení Lucia Melišová, Veronika Placková, Milan Švejnoha, Miloslav Tomeš a Petr Placek. Jednu chybějící ženu v mixech nahradil 10letý Niki Placek.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro singlové disciplíny byl zvolen systém na dva vítězné sety do 15 bodů dle pravidel badmintonu, tedy o dva míče. V případě shody rozhodoval třetí set do 15 bodů. Ženy hrály na 4 kola, muži na 5 kol. V mužích se nejlépe vedlo Petru Plackovi, který skončil na bramborové příčce. Sláva Tomeš po těžkých zápasech s lídry Hauerem a Reicheltem prohrál v posledním kole s domácím Petrem Plackem těsně 1:2 a obsadil 8. příčku.

V ženách si skvěle vedla domácí Lucia Melišová. Na dvě soupeřky vyzrála, jeden set dokázala sebrat výborně hrající Monice Janošíkové z Plzně, ale v samém závěru narazila na pozdější vítězku turnaje Olhu Shukalovou, se kterou prohrála jen o chlup (12:15 a 16:18). V konečném součtu z toho bylo krásné 3. místo.

V mixu organizátoři zvolili hru na dva vítězné sety do 21 bodů dle pravidel o dva vítězné míče, 5 kol švýcarským systémem. V případě shody rozhodoval třetí set do 21 bodů, ale tentokrát se na tři sety hrálo zcela výjimečně. Vzhledem k tomu, že do turnaje nastoupil lichý počet dvojic (jedna dvojice by v každém kole musela mít stopku), startovka byla nakonec po svolení všech přítomných doplněna o jeden pár muž/dítě. Volný hráč Tomáš Reichelt nechtěl zbytečně sedět na lavičce a bez rozmýšlení souhlasil s nabídkou zahrát si s benjamínkem turnaje Nikim Plackem. Společně si nevedli vůbec špatně, jeden set sebrali manželům Jelínkovým a jeden zápas dokonce vyhráli 2:1 nad Švejnohou se Švejdovou. V konečném pořadí obsadili 9. příčku. Plackovi nervózní hrou nedokázali porazit své tréninkové parťáky Tomeše s Melišovou těsně 1:2 a přidali ještě další dvě těsné prohry proti prvním a třetím v konečném pořadí. Zbylo na ně až 6. místo. O chlup lépe se dařilo dvojici Tomeš/Melišová, kteří zaznamenali 3 výhry a dvakrát jen těstě prohráli s prvními a druhými v pořadí. S přehledem si pohlídali pěknou 5. pozici.

Na závěr byli výherci obdarováni cenami od našich sponzorů. Tímto děkujeme za dosavadní přízeň. Výhercům moc gratulujeme a těšíme se na příští rok s novou řadu Lázeňských šviháků.