Osmý Mariánskolázeňský švihák pod nadvládou nováčků z Děčína

V neděli 18. 11. 2018 se konal již osmý Mariánskolázeňský švihák opět v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně. Podzimní turnaje jsou ve znamení dvouher žen i mužů a smíšených čtyřher. Nejspíše marodka či jiné nepříjemnosti postihly zájemce o kvalitní badminton, protože turnaje se zúčastnilo pouhých 24, ale zato kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Ostrova nad Ohří, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, ale i ze vzdálenějšího Chomutova a dokonce i z Děčína. Za domácí barvy bojovali pouze 3 badmintonisté.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohli na kurtu střetnout hráči na stejné nebo podobné výkonnostní úrovni. Výhodou oproti hře ve skupinách a v pavouku je i to, že si všichni zahrají shodný počet her a nikdo není v průběhu turnaje vyřazen.

Dvouhry se hrály na dva vítězné sety do 11 bodů bez prodlužování. 10 mužů poměřilo síly ve 4 kolech. Jedinému zástupci místních Tomáši Cintlovi se moc dobře nevedlo a skončil na posledním 10. místě. Za to nováčkovi turnaje Mírovi Novákovi z Děčína se vedlo skvěle, dokázel porazit i několikanásobného vítěze řady turnajů Mariánskolázeňského šviháka Pavla Hauera a pro tentokrát ho sesadil z trůnu na druhou příčku. Výborně se vedlo také nejstaršímu účastníkovi Pepovi Špulákovi z Nejdku, který bral bronzovou příčku.

Dámské dvouhry se účastnilo 10 nejlepších žen z 12 hrajících mixů. Velmi slušný výkon opět předvedla mladičká Anežka Hauerová, nedala žádné ze svých soupeřek šanci a zaslouženě si odváží zlatou medaili. Stříbro po právu náleží Simoně Špulákové, která prohrála o pár míčů s vítězkou turnaje. Bronz si do Děčína odvezla nováček turnaje Daniela Pacovská. Domácí Veronika Placková skončila na krásném celkovém 5. místě.

V mixech zvolili organizátoři hru na dva hrané sety do 21 bez prodlužování na 4 kola. Opět nepřemožitelné bylo duo otec s dcerou Hauer / Hauerová z Karlových Varů. Sebrat jeden set jim dokázal jen pár Šulová / Tripal. Za místní klub skončili na úžasném 3. místě Veronika a Petr Plackovi

Celkem bylo odehráno 64 zápasů. Za podpory sponzorů byli medailisté oceněni krásnými cenami.