Ostrovští na devátém Švihákovi opět nepřemožitelní

V neděli 10. 3. 2019 se konal již 9. Lázeňský švihák, poprvé v nové sportovní hale v Lázních Kynžvartu. Jako každý rok se březnový turnaj nesl ve znamení čtyřher žen, mužů a mixů. Na turnaj dorazilo 45 hráčů z různých končin západních Čech – z Velké Hleďsebe, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Vejprt, Plané, ale i ze vzdálenějšího Chomutova a Slaného. Za domácí barvy bojovalo 9 kynžvartských badmintonistů a 1 mariánskolázeňský.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro všechny deblové disciplíny pořadatelé zvolili hru na dva vítězné sety do 17 bodů bez prodlužování. V případě shody rozhodoval třetí set do 11 bodů bez prodlužování.

Ve čtyřhře mužů poměřilo síly 15 párů v 6 kolech. Příčku nejvyšší, bez ztráty jediného setu, opět obsadilo nepřekonatelné duo a obhájci z minulého roku Jan Šula a Radek Mojtek z Ostrova. Skvělý výkon předvedli hráči z Nejdku Jaroslav Veselík a Josef Šesták, kteří v posledním kole dokázali ustát tlak místních kynžvartských borců Šipana s Tomešem a vybojovali tak úžasné druhé místo. Páry na třetím až pátém místě získali stejný počet bodů, a tak o konečném pořadí rozhodovaly vzájemné zápasy a získané skóre. Nejlepšího výsledku nakonec dosáhli Luděk Šípek a nováček turnaje Petr Jeníček z Chomutova a zajistili si tak krásné třetí místo. Nejlepší z domácích Jirka Šipan a Sláva Tomeš skončili na 5. místě. I dalším kynžvartským, Robertu Kucharikovi a Denisovi Kacharikovi, uteklo posledním prohraným zápasem skvělé umístění na bedně a museli se tak spokojit s konečnou 9. pozicí.

Čtyřhra žen proběhla letos s nejslabší účastí, přihlásilo se do ní pouhých 5 párů žen. Proto organizátoři zvolili tabulkový herní systém, hra každý s každým. Zkušená mládá závodnice Anežka Hauerová si zahrála s nováčkem turnaje a zároveň nejmladší účastnicí Adélkou Dvořáčkovou. Mládí a dobrá kondice byly vidět na každém jejich úderu. Bez ztráty jediného setu dokázaly porazit všechny svoje soupeřky. Na stříbrné pozici skončila ostřílená dvojice z Nejdku Hana Šlehubrová/Zdenka Blažejová a třetí místo brala domácí hráčka Veronika Placková s parťačkou z Nejdku Šárkou Kočanovou.

V mixu opět čarovali loňští vítězové turnaje, manželé Šulovi, kteří ovládli celý turnaj a ztratili pouze po jednom setu s karlovarskou dvojicí Pavel Hauer/Anežka Hauerová a s dvojicí z Nejdku Jaroslav Veselík/Zdenka Blažejová. Hauerovi nakonec se stejným počtem bodů, ale prohraným vzájemným zápasem, brali 2. místo. O 3. místo bojovala v posledním kole i domácí dvojice Sláva Tomeš/Veronika Placková, ale po prohraném zápase bohužel klesli až na 9. pozici. 3. místo získali vítězové duelu, již jmenovaní Veselík s Blažejovou.

Celkem bylo odehráno krásných 82 zápasů. Za podpory sponzorů byli medailisté oceněni krásnými cenami.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.