Kynžvartští bodovali na desátém švihákovi

V neděli 3.11.2019 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj pro neregistrované hráče v disciplínách ženská dvouhra, mužská dvouhra a smíšená čtyřhra. Letošního podzimního turnaje ze série šviháků se zúčastnilo 27 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Malé Hleďsebe, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, Chebu, ale i z Plzně či Vraného u Slaného. Za místní kynžvartské badmintonisty nastoupila čtveřice odvážných ve složení Marie Prokešová, Miloslav Tomeš, Veronika Placková a Petr Placek.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro singlové disciplíny organizátoři zvolili systém na dva vítězné sety do 15 bodů bez prodlužování. V případě shody rozhodoval třetí set do 11 bodů bez prodlužování. Ženy hrály na 3 kola, muži na 6 kol.

V ženských dvouhrách se dařilo místní zástupkyni Veronice Plackové, která se ztrátou jediného setu ovládla turnaj a zaslouženě brala zlatou medaili.

V mužských dvouhrách kraloval veterán Pavel Hauer, který dosáhl shodného počtu bodů jako mladičký Matěj Cintl a zvítězil tak nad ním pouze o skóre. Nejlepšího umístění z kynžvartských dosáhl Miloslav Tomeš (4. místo). Petru Plackovi se nedařilo, turnajem se protrápil a skončil na chvostu výsledkové listiny na 15 příčce.

Ve čtyřhře smíšené poměřilo síly 9 párů ve 4 kolech, na dva hrané sety do 21 bez prodlužování. Příčku nejvyšší, bez ztráty jediného setu, opět obsadilo nepřekonatelné duo a obhájci z minulého roku manželé Šulovi z Ostrova. Skvělý výkon předvedli domácí hráči Veronika a Petr Plackovi, kteří v posledním 4. kole dokázali ustát tlak borců z Ostrova Karbulové a Žemličky a udrželi si tak stříbrnou příčku. Výborně hráli i druzí domácí Marie Prokešová/Miloslav Tomeš, kteří nakonec vybojovali bramborové umístění.

Všichni výherci byli odměněni krásnými medailemi a věcnými cenami od našich sponzorů.