Kynžvartští bodovali na desátém švihákovi

V neděli 3.11.2019 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart turnaj pro neregistrované hráče v disciplínách ženská dvouhra, mužská dvouhra a smíšená čtyřhra. Letošního podzimního turnaje ze série šviháků se zúčastnilo 27 kvalitních hráčů z různých končin západních Čech – z Malé Hleďsebe, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, Chebu, ale i z Plzně či Vraného u Slaného. Za místní kynžvartské badmintonisty nastoupila čtveřice odvážných ve složení Marie Prokešová, Miloslav Tomeš, Veronika Placková a Petr Placek.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro singlové disciplíny organizátoři zvolili systém na dva vítězné sety do 15 bodů bez prodlužování. V případě shody rozhodoval třetí set do 11 bodů bez prodlužování. Ženy hrály na 3 kola, muži na 6 kol.

V ženských dvouhrách se dařilo místní zástupkyni Veronice Plackové, která se ztrátou jediného setu ovládla turnaj a zaslouženě brala zlatou medaili.

V mužských dvouhrách kraloval veterán Pavel Hauer, který dosáhl shodného počtu bodů jako mladičký Matěj Cintl a zvítězil tak nad ním pouze o skóre. Nejlepšího umístění z kynžvartských dosáhl Miloslav Tomeš (4. místo). Petru Plackovi se nedařilo, turnajem se protrápil a skončil na chvostu výsledkové listiny na 15 příčce.

Ve čtyřhře smíšené poměřilo síly 9 párů ve 4 kolech, na dva hrané sety do 21 bez prodlužování. Příčku nejvyšší, bez ztráty jediného setu, opět obsadilo nepřekonatelné duo a obhájci z minulého roku manželé Šulovi z Ostrova. Skvělý výkon předvedli domácí hráči Veronika a Petr Plackovi, kteří v posledním 4. kole dokázali ustát tlak borců z Ostrova Karbulové a Žemličky a udrželi si tak stříbrnou příčku. Výborně hráli i druzí domácí Marie Prokešová/Miloslav Tomeš, kteří nakonec vybojovali bramborové umístění.

Všichni výherci byli odměněni krásnými medailemi a věcnými cenami od našich sponzorů.

Výsledky

Poř. DM MIX
1. Pavel Hauer Jan Šula/Jana Šulová Veronika Placková
2. Matěj Cintl Petr Placek/Veronika Placková Hana Šlehubrová
3. Josef Šesták Josef Špulák/Hana Šlehubrová Simona Špuláková
4. Miloslav Tomeš Miloslav Tomeš/Marie Prokešová Zdena Blažejová
5. Štěpán Cintl Jan Žemlička/Martina Karbulková Kateřina Legátová
6. Jan Šula Radim Nerad/Simona Špuláková Lucie Malinská
7. Josef Špulák Jaroslav Veselík/Zdena Blažejová  
8. Jan Žemlička David Fretschner/Kateřina Legátová  
9. Jaroslav Veselík Michal Loučka/Lucie Malinská  
10. Daniel Cordt    
11. Michal Loučka    
12. Radek Bárta    
13. David Fretschner    
14. Radim Nerad    
15. Petr Placek    
16. Patrik Bárta    
17. Jakub Bárta    
18. Tomáš Bárta    

Kompletní výsledky (PDF)

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Desátý Lázeňský švihák 2019

Autor: Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Pořadatel

  • Oddíl badmintonu TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart

Sponzoři

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.