Historický úspěch kynžvartských na Lázeňském švihákovi

Historicky nejlepšího výsledku dosáhli kynžvartští badmintonisté v deblových disciplínách na domácím turnaji pod názvem „Třináctý Lázeňský švihák“, který se konal v neděli 6. 3. 2022 ve sportovní hale Milana Prokeše. Zlatou příčku v ženské čtyřhře obsadilo duo Melišová/Placková a v mužích brali stříbro Šipan/Placek. Ze šesti deblových šviháků byla ženská čtyřhra úspěšná už 4x, doposud však z žádného šviháka domácí nebrali dva cenné kovy zároveň.

Na turnaj se sjelo 33 badmintonistů z celého kraje, dorazili hráči z Ostrova, Karlových Varů, Mariánských Lázní, Tachova, Nejdku, Kraslic, Vejprt, Plané, ale i ze vzdálenější Plzně a Benešova. Za domácí bojovala sedmička odvážných ve složení Lucie Melišová, Veronika Placková, Richard Bucher, Jaroslav Prokeš, Milan Švejnoha, Jiří Šipan a Petr Placek.

Pro organizaci hry byl opět použit ověřený herní systém Švýcar, díky kterému se mohou na kurtu střetnout hráči podobné výkonnostní úrovně. Po každém kole a započtení bodů vznikne pořadí, které předurčí každé dvojici soupeře na další hru – vždy toho, který se nachází v průběžné výsledovce nejblíže.

Pro všechny deblové disciplíny pořadatelé zvolili hru na dva vítězné sety do 21 bodů dle pravidel badmintonu, tedy o dva vítězné míče. Mužská čtyřhra se hrála na 5 kol, MIXY na 4 kola a ženy z důvodu menšího počtu hrály v tabulce.

Ostrovští opět nepřemožitelní

V mixu opět čarovali několikanásobní obhájci prvenství, manželé Šulovi, které nedokázal opět nikdo porazit a smetli z kurtu jednoho soupeře za druhým. Ztratili pouhý jeden set s karlovarskou dvojicí Hauer/Hauerová.

Kynžvartští Plackovi zaznamenali po čtyřech kolech dvě prohry s již zmíněnými favorizovanými dvojicemi, a to jim nakonec přineslo nepopulární bramborovou medaili. Duo Šipan/Melišová skončilo se stejným bodovým ziskem a perfektní hrou na šestém místě.

Mužskou čtyřhru opanovali několikanásobní obhájci předchozích ročníků Radek Mojtek a Jan Šula z Ostrova. Ani místní borci Šipan/Placek nenašli recept, jak jim sebrat alespoň set, zato si dokázali poradit s ostatními dvojicemi, mezi které potřilo i obávané duo Hauer/Dvorník. Odměnou jim byly krásné stříbrné medaile. Perfektně si vedlo také duo Bucher/Prokeš, které s kladnou bilancí výher obsadilo příjemné 5. místo.

Duo Melišová/Placková si v ženském deblu dokázalo poradit i se zkušenějšími soupeřkami z Ostrova či Karlových Varů. Domácí ženy byly perfektně sehrané, hru měly plně pod kontrolou a bez ztráty jediného setu vybojovaly zlaté medaile.

Celkem bylo odehráno krásných 52 zápasů. Za podpory sponzorů byli medailisté oceněni krásnými cenami.

 

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Třináctý Lázeňský švihák 2022

Autor: Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

 

Výsledky

Poř. Čtyřhra muži Čtyřhra ženy Čtyřhra smíšená 
1. Jan Šula /
Radek Mojtek (Ostrov)
Veronika Placková /
Lucia Melišová (LK)
Jan Šula /
Jana Šulová (Ostrov)
2. Jiří Šipan /
Petr Placek (LK)
Anežka Hauerová /
Klára Bártlová (KV/Vejprty)
Pavel Hauer /
Anežka Hauerová (KV)
3. Radim Nerad /
Josef Špulák (Nejdek)
Marie Ivaničová /
Martina Kourová (Tachov)
Jan Šmíd /
Kateřina Legátová (Plzeň)
4. Míra Čipera /
Petr Netolický (Benešov)
Jana Šulová /
Kateřina Legátová (Ostrov/Plzeň)
Petr Placek /
Veronika Placková (LK)
5. Jaroslav Prokeš /
Richard Bucher (LK)
  Pavel Ivanič /
Marie Ivaničová (Tachov)
6. Pavel Hauer /
Dan Dvorník (KV)
  Jiří Šipan /
Lucia Melišová (LK)
7. Martin Prokopec /
Karel Prokopec (Kraslice)
  Radim Nerad /
Klára Bártlová (Vejprty)
8. Michal Staník /
Jirka Hájek (Plzeň)
  Miroslav Dlouhý /
Martina Kourová (Tachov)
9. Jan Šmíd /
Josef Mašek (Plzeň)
  Josef Mašek /
Lucie Janovská (Tachov)
10. Radek Bárta /
Jakub Bárta (Planá)
   
11. Milan Švejnoha /
Martin Musil (LK/ML)
   
12. Pavel Ivanič /
Miroslav Dlouhý (Tachov)
   

Kompletní výsledky (PDF)

 

Pořadatel

  • Oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart

Sponzoři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.