První zlato ze čtyřhry pro Kynžvart

Grand Prix D Plzeň

V neděli 3. 4. jsme se s početnou skupinkou 6 dětí vydali na GPD do Plzně. Kynžvart reprezentovali Terka Lišková, Lucka Dočekalová, Štěpánka Landová, Nikolas Placek, Natálka Hermannová a Tomas Placek. Při zahájení si Niki již podruhé vyzvedl cenu pro nejmladšího účastníka turnaje. Jak je v Plzni zvykem, turnaj probíhal do pozdních večerních hodin. Z haly jsme odjeli až po 20. hodině. Na programu byly singly a v každé kategorii některá ze čtyřher – v U13-U15 čtyřhry klasické, v U17 se hrály mixy.

U13 dívky

14 dívek bylo rozlosováno do 4 skupin po 3-4 hráčkách. Naše holky byly zařazené do skupin B, C, D, pořadí ve skupině rozhodovalo o dalším umístění. První ze skupin hrály o 1-4. místo, druhé o 5.-8. místo atd. Terka si zahrála jen dva zápasy s bilancí 1:1 a postoupila do bojů o 5. místo. Ve čtyřkovém pavouku zaznamenala opět jednu výhru a jednu prohru a obsadila pěkné 6. místo. Lucka se Štěpánkou postoupily ze skupiny ze 4. pozice a poslední zápas o 13. místo si zahrály proti sobě.

U13 čtyřhra dívky

V dívčí čtyřhře bojovalo 5 dvojic. Terku si vybrala do dvojky Adriana Majerová z Chlumčan a utvořily spolu konkurenceschopný pár. Do čtyřkového pavouka se dostaly v předkole přes náš pár Lucka/Štěpánka. Po prohře s budoucími vítězkami hrály o bronz, ale rozhodující třetí set bohužel nedokázaly proměnit.

U13 chlapci

9 chlapců bylo rozlosováno do 3 skupin po 3 hráčích. Postupový klíč byl stejný jako u děvčat. Nikolas si ve věkově vyšší kategorii vedl dobře, i když v základní skupině se nedokázal prosadit. Své dva zápasy těsně prohrál a mohl si tak zahrát jen o 7. místo. Následovaly opět vyrovnané zápasy (jeden na tři sety a jeden se skóre 29:27), nakonec si vybojoval 8. místo.

U13 čtyřhra chlapci

Mezi třemi páry kralovali od začátku do konce Niki s Matoušem Hejnou (Plzeň), který si na turnaji odbýval premiéru. Kluci byli na kurtu pěkně sehraní a odměnou jim byla zlatá medaile.

U15 dívky

Tato kategorie byla nejpočetnější na turnaji, o body zápolilo 18 děvčat. Holky byly rozlosovány do 6 skupin po třech. Natálka předvedla pěknou bilanci 1:1 a posunula se do bojů o 1.-12. místo. První zápas v pavouku prohrála těstě prvním setem 22:24 a pak už se nedařilo. U Naty byl vidět obrovský posun, v silné konkurenci zaznamenala první vítězný zápas a její prohry nebyly rozhodně jednoznačné.

U15 čtyřhra dívky

Všechny dívky nastoupily i do čtyřher, tudíž sestavily 9 dvojic. Natálku si do čtyřhry vybrala Hana Wilczková z Prahy a vedly si obstojně. V prvním kole osmičkového pavouka sice prohrály, ale poté zaznamenaly jednu výhru.

U15 chlapci

Chlapci byly rozřazeni do 2 skupin po čtyřech, první dva postupovali do bojů o medaile. Tomas se snažil, ale ani tak se nemohl natrénovaným borcům rovnat. Následně bojoval o 5. místo, ale ani tam výhra nepřišla.

Gratulujeme všem ke krásným výsledkům a získaným bodíkům. Je pěkné dívat se, jak se děti zlepšují a na každém turnaji předvádějí stále lepší a lepší výkony.

Výsledky turnaje singl

  • Terezie Lišková (U13) – 6. místo, 54 bodů
  • Lucie Dočekalová (U13) – 13. místo, 20 bodů
  • Štěpánka Landová (U13) – 14. místo, 18 bodů
  • Nikolas Placek (U13) – 8. místo, 41 bodů
  • Natálie Hermannová (U15) – 11.-12. místo, 29 bodů
  • Tomas Placek (U15) – 7.-8. místo, 44 bodů

Výsledky turnaje čtyřhra

  • Terezie Lišková/Adriana Majerová (U13) – 4. místo, 63 bodů
  • Lucie Dočekalová/Štěpánka Landová (U13) – 5. místo, 50 bodů
  • Nikolas Placek/Matouš Hejna (U13) – 1. místo, 63 bodů
  • Natálie Hermannová/Hana Wilczková (U15) – 5.-6. místo, 56 bodů

Průběžné pořadí v žebříčku k 7. 4. 2022:

Více fotografií naleznete v galerce „GPD Plzeň U13-U17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.