Dvě zlata pro Kynžvart

3. Mattoni Cup 2022

V sobotu 26. 3. se v Karlových Varech konalo Grand Prix D pod názvem „Mattoni Cup“ pro kategorie U9-U13. Naši čtyři zástupci – Mája Lišková, Niki Placek, Elenka Brtníková a Terka Lišková – bojovali jako draci a dočkali se krásných výsledků i pěkného pocitu ze hry. S největší vervou šla do hry asi Elenka, která si to bohužel odnesla zraněním kotníku. Zotavuje se ale dobře a už se těší na další turnaj.

U9 dívky

Mája proti sobě měla sice jen 2 soupeřky, ale holky spolu svedly krásné a kvalitní souboje. V prvním zápase ztratila velmi těsně druhý set, ale ve třetím rozhodujícím svoji soupeřku porazila s přehledem 15:8. Druhý zápas patřil jednoznačně Máje a tak si z Varů odvezla již druhý pohár pro vítěze.

U11 chlapci

Ani u chlapců nebyla tak velká účast, jen 5 hráčů. Ovšem nechyběl nikdo z Nikiho velkých soupeřů. Tentokrát si ale Nikolas nenechal sebrat ani set a všechny s přehledem převálcoval. 

U13 dívky

Největší účast byla u holek, kde zápolilo 10 děvčat. Nejdříve ve skupinách po 5, nejlepší 4 pak postupovaly do osmičkového pavouka. Elenka si vedla perfektně ve skupině 1, první zápas vyhrála, ve druhém bohužel přišlo zranění a turnaj musela skrečovat. Terka si vedla také skvěle. Po dvou vyhraných zápasech postoupila do pavouka z krásné 3. pozice. Tam bohužel narazila na jednu z lepších hráček druhé skupiny a do dalších bojů už nemohla zasáhnout.

Gratulujeme všem ke krásným výsledkům a Elence přejeme brzký návrat do turnajových bojů.

Výsledky turnaje

  • Marie Lišková (U9) – 1. místo
  • Nikolas Placek (U11) – 1. místo
  • Terezie Lišková (U13) – 5.-8. místo, 50 bodů
  • Elena Brtníková (U13) – 9.-10. místo, 34 bodů

Průběžné pořadí v celostátním žebříčku k 31. 3. 2022

  • Elena Brtníková (U13) – 71. místo
  • Terezie Lišková (U13) – 75. místo

Přehled žebříčku U13:

https://czechbadminton.cz/zebricky/U13

Více fotografií naleznete v galerce „3. Mattoni Cup karlovy Vary

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.