První letošní turnaj v Karlových Varech

V sobotu 4. 9. 2021 jsme vyjeli se sedmi našimi svěřenci na turnaj Memoriál Pavla Luňáka do Karlových Varů. Do bojů jsme zasáhli v pěti kategoriích z osmi. Neodjížděli jsme s žádnými ambicemi, spíše s cílem nabrat co nejvíce zkušeností. Náš oddíl funguje teprve 3. rokem (z toho téměř 1 rok jsme měli stopku) a udržet krok s ostatními oddíly můžeme jen u menších dětí, které začínaly s badmintonem v doporučeném věku 7-8 let. Větší děti U13-15 mají zatím mizivou šanci uspět, protože stojí proti hráčům, kteří trénují i 5-8 let. A co si budeme povídat, badminton je především o zkušenostech.

Pro většinu dětí to byla turnajová premiéra. I tak všichni předvedli perfektní výkony, pěknou práci na kurtu, bojovnost i psychickou vyrovnanost, která je v badmintonu obzvlášť důležitá.

U9 dívky – Mája Lišková
V této kategorii jsme ve skrytu duše doufali v úspěch a nemýlili jsme se. Mája předvedla pěkný pohyb po kurtu, dobré odpaly a skvělý odhad na auty. U9 hrají minibadminton na polovičním kurtu a někdy je pro ty malé celkem problém se do tak malé výseče trefit. Důležité je pak odhadnutí autu soupeře, nechat míč spadnout, získat bod a ušetřit síly na další hru.

Po dvou úvodních prohrách jsme změnili taktiku podání a úspěch se okamžitě dostavil. Mája už jen vítězila. Nakonec z toho kápla bronzová medaile a veliký pohár.

U11 dívky – Barča a Eliška Hlaváčkovy
Holky hrály vyrovnané zápasy a v průběhu turnaje na nich bylo vidět pekelné zlepšování. Vyrovnané měly i skóre výher a proher. V pavouku měly obě šanci postoupit, výhra a postup do semifinále jim utekly jen o kousíček.

U11 chlapci – Nikolas Placek
Chlapci v této kategorii byli poměrně silní, ale Niki držel krok se svými soupeři celkem dobře. Připsal si pouze jeden vyhraný set, ale bodově vedl velmi vyrovnané zápasy. V pavouku vypadl ve čtvrtfinále.

U13 chlapci – Tomas Placek, Tomáš Maceček
Od U13 už se začíná přitvrzovat, o smeče i zákeřnou hru není nouze. Přesto se kluci snažili udržet se svých zkušenějších soupeřů alespoň bodově. To se jim dařilo. Výhra v některých zápasech nebyla vůbec daleko.

U15 – Natálka Hermannová
Natálka měla svůj první start na turnaji ze všech nejtěžší. Vyrovnat se holkám, které trénují klidně i 8 let, bylo opravdu složité. Dokonalá podání, dokonalý pohyb po kurtu, dokonalá technika úderů, dokonalá taktika – to vše bylo k vidění. V tomto věku už se začínají téměř všichni rovnat dospělým hráčům. Naty nastudovala styl hry svých protihráček a určitě si z turnaje odnesla spoustu poznatků.

Konečné umístění:

  • Mája Lišková – 3. místo
  • Barča Hlaváčková – 5.-8. místo
  • Eliška Hlaváčková – 5.-8. místo
  • Nikolas Placek – 5.-8. místo
  • Tomas Placek – 5. místo
  • Tomáš Maceček – 6. místo
  • Natálka Hermannová – 9.-10. místo

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „U9-U15 Karlovy Vary

Autor: Miluše Lišková

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.