Nikolas Placek a Kuba Horák reprezentovali západočeskou oblast v Krumlově

Po celý víkend 5.-6. 11. 2022 probíhal v Českém Krumlově tradiční celostátní turnaj Czech talent U11 pro nejlepší hráče všech oblastí. Každá oblast mohla na turnaj vyslat pouze jedno družstvo složené ze tří děvčat a tří chlapců, kteří prošli nominací. Pro náš oddíl už bylo obrovským úspěchem, že z celé oblasti byli vybráni 2 hráči z našeho oddílu – Nikolas Placek jako první nasazený a Jakub Horák jako třetí nasazený. Celou výpravu vedl a koučoval náš hlavní trenér Petr Placek. Západočeský svaz akci maximálně podpořil a celou sestavu oblékl do oblastních dresů. Po Mistrovství ČR v U11 to pro nás byla největší událost, které jsme se doposud mohli účastnit. Kluci byli nadšení, odehráli pěkné zápasy a maximálně je to namotivovalo do další práce a dalších turnajů. Navíc si našli spoustu nových kamarádů z oblasti i mimo ni.

Soupiska západočeského družstva:

1. Gabriela Kovandová (Aš) 1. Nikolas Placek (Lázně Kynžvart)
  2. Stela Kuntová (Aš) 2. Šimon Matějů (Karlovy Vary)
  3. Julie Dvořáčková (Nejdek) 3. Jakub Horák (Lázně Kynžvart)

Sobota – soutěž družstev

Osm družstev bylo rozděleno do 2 skupin po čtyřech a v rámci skupiny si každá oblast postupně zahrála proti všem ostatním. Hrály se singly, dívky a chlapci zvlášť. Vždy ve stejném módu – první nasazený proti prvnímu nasazenému z jiné oblasti, druhý proti druhému atd. Celkově si každý hráč ve skupině zahrál 3 zápasy na dva vítězné sety do 21 bodů. Nikolas měl jako jednička velmi těžkou úlohu, čekaly na něj zápasy se sedmi nejsilnějšími chlapci z celé republiky. Byl předem připraven na to, že celou sobotu odehraje bez výhry, ale přesto bojoval. Hned v prvním zápase narazil na úřadujícího mistra ČR Matouše Jandu z Brna. První set byl jednoznačný, ale ve druhém se přizpůsobil hře silnějšího protivníka a dokázal uhrát krásných 14 bodů. Jižní Morava byla celkově nad síly Západočechů. Jediný, kdo dokázal zvítězit, byl náš Kuba. Skórovat se mu podařilo i proti dalším dvěma oblastem a jako jediný z naší skupiny si připsal jen výhry. Vítězství ale nebylo rozhodně zadarmo, jeden set kluci prodlužovali do 27 bodů, v jiném souboji dokonce do 29 bodů. Kuba měl v koncovce vždy navrch.

První dvě oblasti ze skupiny postupovaly dále do čtyřkového pavouka, ale Západočeši si s těsným 3. místem mohli zahrát už jen o konečné umístění. Druhá skupina byla evidentně silnější, protože v prvním souboji proti Jihočechům naši vůbec neobstáli. Jedinou výhru si připsala Julča Dvořáčková. Chuť si spravili až v bitvě o 7. místo, když všichni do jednoho své rivaly porazili.

Neděle – soutěž jednotlivců

V neděli už všichni bojovali sami za sebe. Použit byl herní systém „Švýcar“ na dva hrané sety do 11 bodů a na pět kol. Za každý jasně vyhraný set hráči obdrželi 3 body, pokud soupeř dokázal v prohraném setu nahrát alespoň 7 bodů, 1 bod mu odebral (např. skóre 11:2 – 3 body pro vítěze, skóre 11:9 – 2 body pro vítěze, 1 bod pro poraženého). Klukům se poměrně dařilo. Kuba zaznamenal 3 remízy a 2 prohry a s celkovým počtem 11 bodů obsadil 23. místo. Nikolas byl na tom o chlup lépe, se 2 výhrami, 1 remízou a 2 prohrami skončil na konečném 18. místě. Nejvíc ho mrzí poslední zápas, kdy nastoupil proti parťákovi Šimonovi, na kterého dokázal v posledním roce vždy vyzrát a toužená výhra by ho posunula až k 10. místu. Ovšem na kdyby se nehraje. Šimon hrál jako vždy skvěle, Nikolase velmi potrápil a s bodovým ziskem 5:1. si právem zasloužil nejvyšší umístění pro oblast – krásné 12. místo.

Kluci na turnaji poznali své slabiny a vědí, na čem musí zamakat, aby se mohli srovnávat s těmi nejlepšími z republiky. Byl to pro ně poslední velký turnaj pro benjamínky a za dva měsíce už je čeká přestup do ligové kategorie U13, kde budou moci všechny získané zkušenosti naplno využít.