Dva bronzy pro Kynžvart

V sobotu 5. 11. 2022 nás na turnaji Grand Prix D „Karlovarské déčko“ reprezentovali Štěpánka Landová, Elenka Brtníková, Dan Franko, Naty Hermannová a Tomas Placek. Tentokrát se hrály všechny disciplíny U13 a U15 – singly, čtyřhry i mixy, a to pavoukovým systémem. Zastoupení jsme měli ve všech 10 kategoriích, Elenka a Tomas vybojovali bronz. Odměňováni tentokrát byli všichni semifinalisté, takže medaile za 4. místo se dostala úplně na všechny.

U13 dívky

Osm dívek nastoupilo do osmičkového pavouka. Elenka i Štěpánka prvním kolem neprošly, a tak hrály už jen o umístění. U Elenky to bylo jen o chlup, stačilo trochu štěstí na závěr a mohla být mezi čtyřmi nejlepšími (skóre 19:21, 18:21). Elenka postoupila v dalším kole jen těsně přes Terezu Skružnou z Mostu, 5. místo ale nakonec nevybojovala. Štěpánka bohužel neproměnila žádný set, ale v posledním už nebyla od výhry daleko.

U13 chlapci

Počet chlapců i systém hry byl shodný jako u dívek. Dáňa měl do úvodního utkání nalosovaného favorita turnaje, což nakonec potvrdil svým vítězstvím. Dáňa neuspěl ani v dalším zápase o pořadí proti svému pozdějšímu kolegovi ve čtyřhře. Poslední utkání si ale pohlídal a měl velkou radost ze 7. místa.

U13 čtyřhra chlapců

Dáňa se do čtyřhry spojil s Danielem Chvapilem z Nejdku. Na kurtu si vyhovovali a zahráli pěkná vyrovnaná utkání, i když žádné nedokázali proměnit ve svůj prospěch. V posledním už to vypadalo na medaili, ale nakonec to soupeři nevzdali a těsně na tři sety stav otočili.

U13 čtyřhra dívek

Elenka se Štěpánkou bojovaly, ale nakonec se jim nepodařilo porazit žádnou z dvojic.

U13 mix

Šest smíšených dvojic nastoupilo do osmičkového pavouka, dva nasazení měli úlevu z prvního zápasu a postupovali automaticky. Naše dvojice muselyi o postup zabojovat, navíc na sebe narazily navzájem. Elenka s Matějem Šárou z Varů postoupila lehce proti Štěpánce s Danem a již měli zajištěn boj o medaile. Ve druhém kole narazili na pozdější vítěze turnaje a nedokázali přes ně přejít do finále. Bitvu o třetí místo ale nenechali jen tak a celkem s přehledem potvrdili náš předpoklad na zisk medaile. Dan se Štěpou neuspěli ani v zápasu o pořadí a skončili šestí.

U15 dívky

Tato kategorie byla nabitá favoritkami a hrála se na šestnáctkového pavouka. Naty měla celkem smůlu na los. První kolo prohrála jen těstě se svou velkou rivalkou z Varů Natálií Hübschovou. Druhé kolo ji úplně vyřadilo z dalších bojů o umístění. Hrála moc krásně, ale nestačila na žádnou ze soupeřek.

U15 chlapci

Tomas ve svém prvním utkání postoupil do čtyřkového pavouka a po prohře o finále sehrál zápas o třetí místo. V tom měl Antonín Bršťák z Nejdku výrazně navrch a musel se nakonec spokojit s bramborou.

U15 čtyřhra dívek

Ve čtyřhrách měla Naty opět smůlu. V prvním kole osmičkového pavouka narazila spolu se Zuzanou Lipavskou z Nejdku opět na Natálii Hübschovou (s Emílií Páceltovou) a jen o 4 bodíky nepostoupila mezi 4 nejlepší. V bitvě o pořadí byl rozdíl prohry ještě menší (16:21, 20:22). Věřím, že na příštím turnaji už se podaří misku vah naklonit v její prospěch. Za své výkony a velkou snahu si to opravdu zaslouží.

U15 čtyřhra chlapců

Dalo by se říci, že Tomas s Yaroslavem Hrycanem z Nejdku získali medaili bez práce, protože v kategorii byly pouze 3 dvojice. Ovšem proti sobě měli velmi silné soupeře a kolega z Nejdku hrál čtyřhru na turnaji poprvé. I tak si vedli solidně, stihli se velmi dobře sehrát a v posledním setu prohráli jen o pár míčků.

U15 mix

Naty s Tomasem vybojovali pro sebe důležité první kolo pavouka a dostali se tak do bojů o medaile. Proti silné dvojici Šára/Čarná z Varů hráli v prvním setu velmi vyrovnaný zápas, v druhém setu už trochu ztratili dech. Bitvu o třetí místo prohráli opět jen těstě se zkušenou Natálií Hübschovou a Andrejem Mizjukem.

Na závěr musím pochválit především Naty a Daniela, kteří předvedli obrovský posun vpřed, i když to nebylo vidět na jejich umístěních. Někdy jsou prohry o pár míčků cennější než vítězství bez práce 😊 To nemluvím o našich ostatních dětech, které bojovaly také úžasně.

Výsledky turnaje:

  • Elena Brtníková (U13) – 6. místo v singlu (54 bodů), 4. místo ve čtyřhře (63 bodů), 3. místo v mixu (88 bodů)
  • Štěpánka Landová (U13) – 8. místo v singlu (41 bodů), 4. místo ve čtyřhře (63 bodů), 6. místo v mixu (54 bodů)
  • Daniel Franko (U13) – 7. místo v singlu (46 bodů), 4. místo ve čtyřhře (63 bodů), 6. místo v mixu (54 bodů)
  • Natálie Hermannová (U15) – 13. místo v singlu (19 bodů), 7. místo ve čtyřhře (46 bodů), 4. místo v mixu (63 bodů)
  • Tomas Placek (U15) – 4. místo v singlu (63 bodů), 3. místo ve čtyřhře (44 bodů), 4. místo v mixu (63 bodů)

Průběžné pořadí v žebříčku k 10. 11. 2022:

Fotogalerie

Autor: Veronika Placková

Fotky v plné kvalitě stahujte zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *