Kynžvartští v Plzni předvedli pěkné výkony

V sobotu 12. 11. 2022 se konal v Plzni poslední „déčkový“ turnaj Grand Prix pro U13 v tomto roce. Jak víme z předchozích plzeňských turnajů, do Plzně se nejezdí sbírat medaile a body, ale hlavně zkušenosti. Na turnaj se sjíždí velké množství hráčů nejen z naší oblasti, ale i z jižních, středních a severních Čech. Vždy se tu musí počítat s dlouhou hrací dobou, tentokrát jsme turnaj zakončili až ve 21 hodin. Naše barvy hájili v U13 Elena Brtníková a Nikolas Placek, v U15 Tomas Placek.

U13 dívky

Dívek v této kategorii soutěžilo 12. Začalo se hrou ve čtyřech skupinách po třech. Klíč byl jednoduchý, dvě nejlepší z každé skupiny postupovaly do osmičkového pavouka. Elenka hrála slibně, obě utkání byla vyrovnaná (min. 16 bodů), jedno dokonce na tři sety, ale ani tak nedokázala postoupit. Ve skupině o pořadí se jí dařilo ještě lépe a dokázala porazit dvě soupeřky. S konečným 10. místem i se svým výkonem mohla být spokojena.

U13 chlapci

Kategorie chlapců byla na celém turnaji nejpočetnější. 17 hráčů bylo rozděleno do 4 skupin po 4-5 hráčích. První dva ze skupiny postupovali do pavouka A, třetí a čtvrtý do pavouka B o 9. místo. Niki hrál také poměrně vyrovnané zápasy, ovšem dokázal vyzrát pouze na jednoho protivníka. V pavouku B přestoupil na vítěznou vlnu a porazil všechny své soupeře. Obsadil krásné 9. místo.

U13 mix

Elenka s Nikolasem měli smůlu na los a jako jediní museli hrát předkolo do osmičkového pavouka (celkem bylo 9 dvojic). To se jim naštěstí podařilo a mohli proniknout ještě do dalších bojů. Ve čtvrtfinále nestačili na sourozence Štěrbovi, nakonec ale získali nejlepší možný výsledek, a to 5. místo.

U15 chlapci

Počet hráčů i systém hry byl stejný jako u dívek U13. Tomas první dva zápasy jednoznačně neproměnil a mohl si tak zahrát pouze o pořadí. Zde už odehrál velmi napínavé zápasy – dva na tři sety a jeden s prohrou 19:21. Jedna výhra mu nakonec vynesla konečné 11. místo.

Výsledky turnaje:

  • Elena Brtníková (U13) – 10. místo v singlu (34 bodů), 5.-6. místo v mixu (56 bodů)
  • Nikolas Placek (U13) – 9.-10. místo v singlu (34 bodů), 5.-6. místo v mixu (56 bodů)
  • Tomas Placek (U15) – 11. místo v singlu (29 bodů)

Průběžné pořadí v žebříčku k 17. 11. 2022:

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *