Rozpačité výkony střídaly i pěkné momenty

V neděli 20. 11. 2022 se v Karlových Varech konal poslední ligový turnaj pro U13, zároveň byl také kvalifikací na MČR U13, která se bude konat tento víkend ve Vendryni. Ambice na nejvyšší příčku, která zajišťovala účast na mistrovství, jsme určitě neměli. Přece jen šlo o vyšší ligu, a tak nám stačilo nabrat co nejvíce zkušeností, případně vyhrát alespoň pár setů. Terka Lišková nám na poslední chvíli onemocněla a moc nám chyběla do čtyřkové sestavy spolu se Štěpánkou Landovou, Danem Frankem a Nikolasem Plackem. Jako jediný oddíl jsme měli mít vlastní dvojice do všech disciplín, což nakonec ani nám nevyšlo. Na místě se nám podařilo sehnat Zuzku Lipavskou z Nejdku alespoň do čtyřhry se Štěpánkou, Danek bohužel nemohl nastoupit do mixů, protože děvčat bylo jen šest na devět chlapců.

U13 mix

Turnaj začal smíšenou čtyřhrou, do které nastoupilo 6 párů. Nikolase se Štěpou vyřadil v prvním kole silný pár Šára/Dvořáčková, což se čekalo. V bitvě o 5. pozici podlehli i ašské dvojici Volfík/Kovandová.

U13 singly

Nikolas s Danielem měli štěstí na los a nemuseli hrát předkolo osmičkového pavouka. V prvním kole ovšem narazili na favority turnaje – Matěje Šáru z Varů a Olivera Slavíčka z Aše. Jejich nasazení se potvrdilo, když spolu sehráli finále o vítězství v turnaji, které šlo ruku v ruce s postupem na MČR. Hrálo se na 3 velmi vyrovnané sety, ze kterých nakonec vyšel jako vítěz Oliver. Ten si s naším Danem poradil celkem lehce, ovšem Matěj svou výhru nad Nikolasem nezískal zadarmo. Niki v pár momentech i vedl, ale nakonec s ním zatočila psychika, přestal naslouchat radám trenérky a koncovku tím úplně zahodil. Ve druhém kole na kluky čekali Varáci, vítězně z duelů vyšel jen Niki, ovšem díky přetrvávajícímu bloku v hlavě nebyl jeho výkon vůbec přesvědčivý. Štěpka ve své kategorii nevyzrála na žádnou ze soupeřek a obsadila 6. místo.

U13 čtyřhry

Zprvu to bylo pro všechny tři trápení, nemohli se se svými spoluhráči pořádně sehrát a vynucených chyb byla celá řada. Ovšem postupně šla jejich výkonnost nahoru. Štěpánka se svou kolegyní odehrála dvě velmi napínavá utkání, svou hru velmi zlepšila a mohla se radovat ze svého prvního vyhraného setu. Dáňa s Nikolasem se sehráli až v posledním zápase o bronzovou medaili, kdy poslechli rad a vyměnili si pozice na kurtu. Dan šel do každého míčku po hlavě a jeho zápal pro hru byl viditelný. Už už to vypadalo na výhru, ovšem štěstěna byla na straně soupeřů – prohráli tím nejtěsnějším rozdílem 19:21, 19:21. Jaké bylo překvapení, když byli nakonec vyhlášeni na bronzové příčce. Dvojice Šára/Bršťák totiž dvě utkání skrečovala a skončila až za našimi borci.

Výsledky turnaje:

  • Štěpánka Landová (U13) – 6. místo v singlu (108 bodů), 3. místo ve čtyřhře (88 bodů), 6. místo v mixu (108 bodů)
  • Daniel Franko (U13) – 7.-8. místo v singlu (88 bodů), 3. místo ve čtyřhře (175 bodů)
  • Nikolas Placek (U13) – 5.-6. místo v singlu (113 bodů), 3. místo ve čtyřhře (175 bodů), 6. místo v mixu (108 bodů)

Průběžné pořadí v žebříčku k 24. 11. 2022:

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *