Kynžvartští na druhém švihákovi zabodovali

2.  Mariánskolázeňský švihák – badmintonový turnaj jednotlivců a mixů

V sobotu 14.11.2015 se v Mariánských Lázních sešla skupina badmintonových nadšenců, aby mohl být zahájen letos již druhý Mariánskolázeňský švihák. Podzimní turnaj byl věnován především dvouhrám, i když zájem o singlové turnaje v našem kraji není přiliš velký. Turnaje se zúčastnilo 18 kvalitních hráčů z Ostrova, Klatov, Horažďovic a Plzně. Z domácích vlastně jen organizátoři Tomáš Cintl za Mariánské Lázně a duo Placek/Placková za Lázně Kynžvart.

Pro organizaci hry byl použit herní systém Švýcar na 4 kola, díky kterému mohli na kurtu poměřit své síly hráči na stejné nebo podobné výkonostní úrovni. Při shodě bodů bylo prioritní skóre ze všech zápasů, což nakonec v mnoha případech rozhodlo o konečném pořadí hráčů, včetně stupínků nejvyšších.

Dvouhra mužů i žen se hrála na dva vítězné sety do 15 bodů bez prodlužování. V ženách vybojovala zlato domácí Veronika Placková, která se ztrátou jednoho setu porazila všechny své protivnice. Na druhém místě se v rozdílu 2 bodů umístila Lucie Novotná z Klatov, s třetím místem se musela spokojit Kateřina Legátová z Plzně. Zato v mužích byla hra velmi vyrovnaná, zápasy se často hrály na 3 sety. Po čtvrtém kole měli k první příčce blízko hned tři borci. O konečném pořadí nakonec rozhodovalo získané skóre, a to hrálo nejlépe pro Jana Žemličku z Ostrova. Stříbro zůstalo doma díky Petru Plackovi a bronz putoval do Klatov.

Mixy se hrály na dva hrané sety do 21 bodů bez prodlužování. Všechny dvojice se znaly z dřívějších turnajů, možná i proto byly k vidění krásné dlouhé výměny a boje o každý míč. Nakonec zlato urvali Klatováci – obávané duo Novotná/Slavík, kteří si nechali ukrást jen jeden set od domácího dua Placek/Placková, kteří skončili v závěsu za nimi. O bronz rozšířila klatovskou sbírku medailí dvojce Kohoutová/Piorecký.

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Druhý Mariánskolázeňský švihák 2015

Autor: Jan Žemlička, Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Výsledky

  DM MIX
 1. Jan Žemlička Veronika Placková Lucie Novotná / Tomáš Slavík
 2. Petr Placek Lucie Novotná Veronika Placková / Petr Placek
 3. Tomáš Slavík Kateřina Legátová Erika Kohoutová / Jan Piorecký
 4. Jan Piorecký Martina Karbulková Martina Karbulková / Jan Žemlička
 5. Libor Kodýdek Martina Fenclová Jitka Mlnaříková / Pavel Mlnařík
 6. Petr Jáchim Erika Kohoutová Lenka Jáchimová / Petr Jáchim
 7. Petr Kohout Lenka Jáchimová Kateřina Legátová / Alex Kejř
 8. Tomáš Cintl Helena Duchková Helena Duchková / Tomáš Cintl
 9. Alex Kejř    
 10 Pavel Mlnařík    

Kompletní výsledky (PDF)

Poděkování

Organizace hry, zajištění občerstvení, nápojů, cen a sponzorských darů: Tomáš Cintl, Veronika a Petr Plackovi

Sponzoři: Město Mariánské Lázně, Léčebné lázně Mariánské Lázně, Eutit Stará Voda, Sport Bílek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.