Holky zajistily Kynžvartu první medaili ve čtyřhře

GPC Aš

V sobotu 19.3. vyrazila na Grand Prix C do Aše malá výprava ve složení Elenka Brtníková a Terka Lišková pod dozorem Ládi Lišky. Tentokrát se na turnaji nehrály jen singly, ale také párové disciplíny: čtyřhra dívek i chlapců a mixy. I když Kynžvart na turnaji postrádal kluky, holky neměly problém do mixu najít spoluhráče z jiných oddílů. Dokonce už během týdne si u nás trenérka z Varů pro svého svěřence Matěje Šáru rezervovala jednu z dívek. Druhou si hned u prezentace zamluvil Tonda Bršťák z Nejdku.

U13 mix

Turnaj začal osmičkovým pavoukem v mixech. Vzhledem k omezenému počtu děvčat nastoupilo jen 6 párů, takže v prvním kole dvě nasazené dvojice postupovaly automaticky. Jednou z nich byla i Elenka s Tondou Bršťákem, který patří mezi nejlepší hráče (což potvrdil i výhrou v kategorii U13 chlapci). První kolo si tedy odehrála jen Terka s Matějem. Narazili však na budoucí vítěze a bylo velmi těžké se proti nim prosadit. Podobně bodově s nimi skončili i Elenka s Tondou v druhém kole. Ti si však mohli zahrát ještě o 3. místo. Souboj to byl vyrovnaný, 1:2 na sety, ovšem vítězně z něj vyšli domácí Tadeáš Volfík a Gabriela Kovandová.

U13 dívky

Pokračovalo se singlem, opět osmičkovým pavoukem v počtu 6 dívek. Mezi 4 nejlepší se podařilo probojovat pouze Terce, která si hravě poradila s Pavlou Laudátovou. Podobně si proti této hráčce vedla i Elenka v bitvě o 5. místo. Terka po prohře v druhém kole statečně bojovala o bronz, ale druhým těsným setem 21:23 medaili přenechala soupeřce.

U13 čtyřhra dívky

To nejlepší na konec. Holky si poprvé na turnaji vyzkoušely čtyřhru. Hrálo se tabulkově každý s každým. Proti našim sice stály jen dvě dvojice, ale bitvy to byly opravdu vyrovnané, po remíze 1:1 na sety vždy následoval 3. rozhodující set. Jeden zápas proměnily holky pro sebe, takže nakonec z toho káplo krásné 2. místo.

Gratulujeme ke krásným výsledkům. Holky hrály statečně, bojovně a ve svých výkonech udělaly zase krok vpřed, což bylo viditelné na úterním tréninku. Jen tak dál.

Výsledky turnaje

 • Elena Brtníková (U13) – 5. místo, 113 bodů
 • Elena Brtníková/Antonín Bršťák (U13 mix) – 4. místo, 125 bodů
 • Terezie Lišková (U13) – 4. místo, 125 bodů
 • Terezie Lišková/Matěj Šára (U13 mix) – 5.-6. místo, 100 bodů
 • Elena Brtníková/Terezie Lišková (U13 čtyřhra) – 2. místo, 100 bodů

Průběžné pořadí v celostátním žebříčku k 24. 3. 2022

 • Elena Brtníková (U13) – 72. místo
 • Elena Brtníková (U13 čtyřhra) – 90. místo
 • Elena Brtníková (U13 mix) – 80. místo
 • Terezie Lišková (U13) – 85. místo
 • Terezie Lišková (U13 čtyřhra) – 90. místo
 • Terezie Lišková (U13 mix) – 84. místo

Přehled žebříčku U13:

https://czechbadminton.cz/zebricky/U13

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.