5. ročník memoriálu Martina Schneidera s mezinárodní účastí

Letos je to již pět let, co nás navždy opustil náš kamarád, vášnivý badmintonista a jeden ze zakladatelů badmintonu v Kynžvartu Martin Schneider. V sobotu 19. 2. 2022 jsme se opět sešli na jeho počest ve sportovní hale Milana Prokeše a v celkovém počtu 13 párů zápolili o putovní pohár v turnaji Schneider cup.

Dorazili k nám známí hráči z Mariánských Lázní, Ostrova, Karlových Varů, Vejprt, Nejdku, Prahy, Plzně i z Chlumčan, ale také nováčci ze vzdálené Bratislavy. Za domácí klub bojovalo celkem 10 borců. Dvojice, ať mužské nebo smíšené, byly rozlosovány do dvou skupin. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety do 17 bodů podle pravidel badmintonu, tedy s rozdílem dvou míčů. Čtyři nejlepší z každé skupiny postupovali do vyřazovacího pavouka. Nepostupující dvojice si zahrály poslední zápas o pořadí s párem na stejné pozici z druhé tabulky. Celkem bylo odehráno 48 zápasů.

Skupinu A složenou ze 7 týmů se ztrátou jediného setu s domácími Šipan/Tomeš s přehledem ovládlo duo Žemlička/Mojtek z Ostrova. Následovala slovenská dvojice Horváthová/Ogorielkov, kteří prohráli pouze s lídry skupiny. Skupina B měla jednoho favorita, dvojici Hauer/Vataščuk z Karlových Varů, která vyhrála skupinu bez ztráty jediného setu. O další postupová místa ze skupiny se svedly tuhé boje. 

Naši borci si nevedli v základních skupinách zle, do vyřazovacího pavouka postoupily hned dva páry, ze třetího místa skupiny A Šipan/Tomeš a ze čtvrtého místa skupiny B Plackovi. Šipan s Tomešem ve čtvrfinále dokázali postoupit přes dvojici z Nejdku Špuláka s Neradem, zatímco Plackovi narazili na lídry skupiny A, ostrovské duo Žemlička/Mojtek a po prohře 0:2 už nemohli do bojů o vyšší příčky zasáhnout. V semifinále kynžvartští Šipan/Tomeš prohráli také s dvojicí Žemlička/Mojtek a propadli se do bojů o třetí místo. Ve třísetové bitvě s karlovarskými Hauer/Vataščuk bohužel nedokázali proměnit svou výhodu výhry prvního setu a po prohře 1:2 obsadili bramborovou příčku. Plackovi po prohře ve čtvrtfinále zabojovali, v bitvě o pořadí porazili Špuláka s Neradem i Šmída s Barratou a nakonec brali příjemné 5. místo. V pavouku si skvěle vedl zkušený pár z Bratislavy Horváthová/Ogorielkov, dokázali postupně porazit jednoho soupeře za druhým a právem tak mohli nad hlavu zvednout jedinečný putovní elektrikářský pohár.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na další turnaj z populární řady Lázeňského šviháka, s označením „Třináctý Lázeňský švihák“ – turnaj čtyřher žen, mužů a mixů.

Na závěr jsme na Martina zavzpomínali a ceny vítězům předala Martinova dcera Anička Schneiderová.

 

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Martin Schneider Cup 2022

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

 

Konečné pořadí

Pořadí Dvojice
1. Naďa Horváthová / Maksym Ogorielkov (Bratislava)
2. Jan Žemlička / Radek Mojtek (Ostrov)
3. Pavel Hauer / Mikhaylo Vataščuk (KV)
4. Jiří Šipan / Miloslav Tomeš (LK)
5. Petr Placek / Veronika Placková (LK)
6. Jan Šmíd / Štěpán Baratta (Plzeň)
7. Jiří Vaněček / Zdeňka Topinková (Chlumčany)
8. Radim Nerad / Josef Špulák (Vejprty / Nejdek)
9. Jakub Bárta / Radek Bárta (Praha / Planá)
10. Jaroslav Prokeš / Vítězslav Novák (LK)
11. Bohumil Chlad / Lucia Melišová (ML / LK)
12. Michal Staník / Milan Švejnoha (Plzeň / ML)
13. Vladislav Liška / Kateřina Legátová (LK / Plzeň)

 

Sponzoři turnaje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.