3. ročník memoriálu Martina Schneidera zná své vítěze

V sobotu 8. 2. 2020 se pod záštitou badmintonového oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart odehrál 3. ročník badmintonového turnaje Schneider cup. Kapacita turnaje byla stanovena na 16 párů, která nakonec nebyla naplněna. Turnaje se zúčastnilo pouze 14 dvojic. Dorazili k nám známí hráči z Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Vejprt, Plzně, Tachova, ale také ze vzdálených Pardubic.

Za domácí klub bojovalo celkem 10 borců – 8 mužů, 1 mládežník a 1 žena. Dvojice, ať mužské, ženské nebo smíšené, byly rozlosovány do dvou skupin po sedmi. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů bez prodlužování (třetí set pouze do 11 bodů). Čtyři nejlepší z každé skupiny postupovali do vyřazovacího pavouka. Nepostupující dvojice si zahrály poslední zápas o pořadí s párem na stejné pozici z druhé tabulky. Během 6 hodin bylo odehráno celkem 57 zápasů, ve většině případů velmi vyrovnaných.

Ve skupině A se všichni už předem obávali dvojic Hetfleiš/Přibylová a Hauer/Reichelt. Předpoklady se naplnily a tyto dvojice s přehledem postoupily do pavouka. O další dvě pozice se strhl velký boj, ze kterého vyšli vítězně Staník/Hedervari a Veselík/Šesták. Neradovi se Špulákem unikl postup pouze na skóre. Domácí Kucharikovi předváděli krásné výkony, ale nedokázali ustát koncovky, kdy několik setů prohráli o jediný míč.

Skupina B měla jednoho favorita, další tři postupující se rvali především o 2. příčku ve skupině, protože 3. a 4. místo znamenalo velké trable do následného pavouka. V této skupině nastoupily hned 4 domácí dvojice, což předurčovalo postup pro minimálně jeden pár. Nakonec se do dalších bojů s přehledem dostaly dvojice Šipan/Tomeš a Placek/Placková.

Dvojice Hetfleiš/Přibylová z Pardubic se ukázala i v pavouku jako nepřemožitelná a bez ztráty setu si kráčela po zlatém koberci přímo pro putovní elektrikářský pohár. Hauer a Reichelt přehráli Šulu s Mojtkem a probojovali se do finále, kde na ně po prohře čekaly stříbrné medaile. Ostrovští nakonec získali bronz. Domácí se po první prohře v pavouku již podruhé potkali  ve vzájemném zápase, kde Šipan s Tomešem obrátili skóre 1:2 ze základní skupiny na 2:1 a mohli si tak zahrát alespoň o 5. místo.

Vítězům gratulujeme a doufáme, že se brzy shledáme na dalším kynžvartském turnaji, a to na Jedenáctém Lázeňském švihákovi – turnaji čtyřher žen, mužů a mixů.

Všichni účastníci turnaje byli obdarováni věcnými cenami od našich sponzorů.

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Martin Schneider Cup 2020

Autor: Martina Karbulková / Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Konečné pořadí

Pořadí  
1. Vladislav Hetfleiš / Lenka Přibylová (Pardubice)
2. Pavel Hauer / Tomáš Reichelt (KV)
3. Jan Šula / Radek Mojtek (Ostrov)
4. Michal Staník / Ludvík Hedervari (Plzeň)
5. Jaroslav Veselík / Josef Šesták (Nejdek)
6. Jiří Šipan / Miloslav Tomeš (LK)
7. Jan Žemlička / Martina Karbulková (Ostrov, KV)
8. Veronika Placková / Petr Placek (LK)
9. Radim Nerad / Josef Špulák (Vejprty / Nejdek)
10. Adam Sluka / Adam Zítek (Tachov)
11. Denis Kucharik / Robert Kucharik (LK)
12. Richard Bucher / Vítězslav Novák (LK)
13. Ladislav Škroch / Bohumil Chlad (LK/ML)
14. Monika Janošíková / Veronika Švejdová (Plzeň)

Sponzoři turnaje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.