První dětský turnaj V Karlových Varech

Badmintonová aréna v Karlových Varech přivítala v sobotu 7. 3. 2020 malé badmintonisty a badmintonistky ve věku od 7 do 14 let, kteří svedli boje na turnaji 1. Karlovarský lázeňáček pro začínající hráče bez hráčské licence. Badmintonový klub Lázně Kynžvart měl své zastoupení téměř ve všech kategoriích chlapců – v nejmladší kategorii U9 pro ročníky 2012 a mladší nastoupil Nikolas Placek, v kategorii U11 (2010-2011) Radim Adam, v nejpočetnější kategorii U13 pro ročníky 2008-2009 se představili Adam Stibor, Vítězslav Novák, Václav Novák, Michal Gargula, Tomas Placek a Jakub Bucher. V nejstarší kategorii U15 jsme zástupce neměli.

Pro hru byl použit systém každý s každým v jednotlivých kategoriích, které byly dále rozděleny na chlapce a dívky. Nejmladší badmintonisté v kategorii U9 hráli na zkrácené polovině hřiště se sníženou sítí na 130 cm. Se sníženou sítí hráli také hráči a hráčky v kategorii U11, ale již na celé hřiště a bližší zadní čáru. Starší kategorie hrály na celé hřiště s normální výšku sítě. Z důvodu malého počtu dětí v kategorii U9 si mohli chlapci a děvčata zahrát i mezi sebou. Niki v U9 dělal zbytečné chybky, problémem byla i malá plocha kurtu, na kterou nebyl zvyklý a míče mu létaly často do autu. I tak se se zkušenějším soupeřem držel obstojně. Vzhledem k tomu, že měl pouze jediného protihráče, po jedné prohře obsadil stříbrnou příčku. Mimo soutěž si zahrál i se 3 dívkami, jednu dokázal porazit. Radim Adam se ve své kategorii U11 musel utkal už s velmi silnými soupeři, většinou o 1-2 roky staršími. Hrál velmi dobře a se svými protihráči držel krok. Ve velké konkurenci skončil na krásném 4. místě. Kategorii U13 obsadili téměř celou naši chlapci, mezi ně se „připletl“ jen jeden mostecký badmintonista, který ale naše hráče dokázal velmi slušně potrápit. Vyhrát nad ním dokázal jen Vítek Novák a díky dalším výhrám nad svými kamarády vybojoval konečnou zlatou pozici. Bronzová medaile se udělovala pro shodný výsledek Kubovi Bucherovi a Vaškovi Novákovi. Další pozice si chlapci rozdělili mezi sebou.

Všichni naši badmintonisté si vedli úžasně a do každého zápasu šli s velkým nasazením. Svůj první turnaj si určitě užili a posbírali spoustu cenných zkušeností. 

Výsledky

  • U9 Nikolas Placek 2. místo
  • U11 Radim Adam 4. místo
  • U13 Vítězslav Novák 1.; Václav Novák a Jakub Bucher dělené 3. místo; Adam Stibor 5.;
    Tomas Placek 6.; Michal Gargula 7.místo

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „První Karlovarský lázeňáček 2020

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Autor: Petr Placek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.