Kynžvart byl v Aši opět vidět, 6 medailí je doma

Od soboty 29. 10. 2022 probíhal v Aši tradiční dvoudenní turnaj GPC „Velká cena města Aše“. Sobota byla ve znamení singlů kategorií U11-U15, neděle patřila čtyřhrám a mixům U13 a U15. Z našich řad se turnaje zúčastnilo 7 bojovníků, kteří nastoupili do celkem 10 kategorií – Mája Lišková, Kuba Horák, Niki Placek, Terka Lišková, Dáňa Franko, Naty Hermannová a Tomas Placek.

Sobota – dvouhry

U11 dívky

V kategorii nejmladších byly zapsány pouze 4 dívky. Sytém hry se tedy upravil tak, aby si holky pořádně zahrály. Nejdříve se odehrála tabulka a následně podle pořadí se nastoupilo do čtyřkového pavouka. Mája si ve vyšší kategorii vedla suprově, ve skupině odehrála jeden vyrovnaný zápas a v jednom zvítězila. V semifinálovém zápase nestačila jen o kousíšek na pozdější vítězku Julču Dvořáčkovou z Nejdku (úžasné skóre 14:21, 17:21). Třetí místo si již nenechala uniknout a s přehledem převálcovala Elišku Charouzovou z Klatov.

U11 chlapci

V kategorii bylo zapsáno 9 chlapců. Hrálo se na 2 skupiny, první čtyři postupovali do osmičkového pavouka. Klukům se dařilo skvěle, Niki svou skupinu s přehledem vyhrál, Kuba zaznamenal 2 výhry a 2 prohry a postoupil z druhé pozice. Po první výhře v pavouku na sebe kluci narazili, hrálo se o postup do finále. Ze souboje vyšel lépe Niki, který se následně střetnul se svým stálým rivalem Šimonem Matějů z Varů. Jako vždy kluci bojovali na krev, hra byla napínavá až do konce. Niki sice pokulhával o 1-2 body, ale v závěru ho podržela psychika a výsledek dokázal zvrátit ve svůj prospěch. Kuba bojoval o třetí místo také jako drak, na zkušeného Romana Jarzaba z Aše si došlápl a v druhém těsném setu dotáhl zápas k vítězství. Nutno podotknout, že Kuba je v oddílu nováčkem a šlo o jeho první turnaj. Moc se těšíme na jeho další progres.

U13 chlapci

Osm hráčů bylo rozlosováno do dvou skupin, které rozhodovaly o postavení do konečného pavouka. Dáňa vyfasoval do skupiny dva silné hráče, se kterými hrál trochu odevzdaně. Ve třetím utkání ale cítil převahu, a to ho popíchlo k výrazně lepšímu výkonu. Svého soka z Aše s přehledem udolal. Z pavouka se mu bohužel nepodařilo postoupit do dalších bojů.

U15 dívky

Proti Naty stálo 7 silných soupeřek. Ve své skupině svedla 3 pěkná vyrovnaná utkání, ovšem jen jednou se jí podařilo zvítězit. Do pavouka postoupila ze 3. pozice, bohužel hned první kolo pro ni bylo posledním zápasem. Od předešlého turnaje bylo vidět obrovské zlepšení, které jí potvrdily i samy protihráčky.

U15 chlapci

Tomas se ocitl v nebezpečné kategorii, kde startovalo sice jen 5 hráčů, zato velmi vysoko nasazených. Tři z nich v čele s Markem Kaššou se pohybují do 50. místa celostátního žebříčku, což už značí obrovskou sílu. Této síly se Tomas zalekl a své první zápasy tak trochu předem vzdával. Po poradě s trenéry se stejně jako Dáňa zmátořil a v posledním zápase svého soupeře překonal. Postoupil do playoff, a i když bitvu o finále i 3. místo prohrál, hrál bojovně a byl rád za každý získaný bod.

Neděle – čtyřhry a mixy

U13 mixy

V kategorii nastoupilo 5 dvojic, mimo nás samí Ašáci, což už samo o sobě značilo velkou kvalitu startovního pole. Nedělali jsme si žádné větší naděje, vzhledem k tomu, že Niki s Terkou spolu hráli na turnaji poprvé, navíc Terka měla delší výpadek v tréninkách. Na jejich hře to ovšem nebylo vůbec znát, dva zápasy dokázali proměnit ve svůj prospěch, a i proti favoritům kategorie hráli moc pěkně. Odměnou jim byla bronzová medaile.

U15 mixy

Tomas s Naty si vedli obdobně dobře jako jejich mladší kolegové z oddílu. Tomas se po sobotě dostal do ráže a Naty nenechal ve štychu. Po dvou vyhraných zápasech obsadili krásné 4. místo.

U15 dívky

Naty se svou kolegyní z Varů Terezou Lihlovou hrála velmi dobře. Holky dokázaly ve všech utkáních nasbírat vysoká skóre (min. 16 bodů), ovšem i tak to nestačilo na žádnou z dvojic. Nejvíc holky mrzelo poslední utkání, které s vidinou bronzové medaile prohrály tím netěsnějším rozdílem ve třetím setu (19:21).

U15 chlapci

Do kategorie byly přihlášeny pouze 2 páry – nedostižný Kašša s Kopeckým a náš Tomas s Maxem Marxem z Aše. Nakonec se do kategorie dostal i Niki, kterému kvůli nemoci odpadl Dáňa v U13 a na turnaj přišel nenahlášený Viet Thanh Ta, který k sobě neměl spoluhráče. O poháru bylo papírově už předem rozhodnuto, zajímavým byl pouze zápas mezi bratry. Obě dvojice byly pěkně sehrané, zápas byl vyrovnaný, ale nakonec vyšel ve prospěch Tomasovo dvojky.

Jako z každého turnaje si děti odnesly spoustu zkušeností a poznatků. Velmi nás překvapily svou bojovností a zápalem pro hru. Chválíme také jejich čestnost při zápasech.

Všichni byli úžasní a máme z nich radost 😊

Výsledky turnaje:

  • Marie Lišková (U9) – 3. místo v U11
  • Jakub Horák (U11) – 3. místo v U11
  • Nikolas Placek (U11) – 1. místo v U11, 3. místo v mixu U13 (175 bodů), 3. místo ve čtyřhře U15 (88 bodů)
  • Terezie Lišková (U13) – 3. místo v mixu U13 (175 bodů)
  • Daniel Franko (U13) – 5.-8. místo v U13 (100 bodů)
  • Natálie Hermannová (U15) – 5.-8. místo v U15 (100 bodů), 4. místo v mixu U15 (125 bodů), 4. místo ve čtyřhře U15 (125 bodů)
  • Tomas Placek (U15) – 4. místo v U15 (125 bodů), 4. místo v mixu U15 (125 bodů), 2. místo ve čtyřhře U15 (100 bodů)

Průběžné pořadí v žebříčku k 3. 11. 2022:

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *