1. ročník Kynžvartského šviháčka

V neděli 28.11.2021 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart poprvé v historii turnaj pro děti a mládež ve věku od 7 do 14 let, v kategoriích U9 – U15. Turnaj byl určen především pro začínající hráče a hráčky s minimálními turnajovými zkušenostmi. Zúčastnit se mělo na 40 dětí, ale díky virózám, karanténám a izolačkám se počet na poslední chvíli smrskl na 29. I tak si děti zahrály dost zápasů. Kynžvart reprezentovalo 11 dětí v 6 kategoriích ze 7. Dalších 18 dětí dorazilo ze všech koutů západních Čech – Nejdku, Karlových Varů, Aše, ale také z Klatov, Chlumčan a Plzně.

Ve všech kategoriích se hrálo na skupiny každý s každým na 2 vítězné sety do 11 bez prodlužování. Kategorie U15 chlapci se nakonec neotevřela, protože nedorazil ani jeden kluk. Chlapci a dívky v tomto věku jsou již většinou zkušení a objíždí oblastní turnaje Grand Prix. Organizátoři se kvůli sníženému počtu hráčů v kategoriích rozhodli většinu kategorií spojit, vyhodnocení pak probíhalo odděleně.

 

Kategorie U9 dívky + U9 chlapci

Benjamínkové byli ve svých kategoriích po třech, takže na medaili mohl dosáhnout každý. I tak zůstával boj o velký pohár, který si mohl odnést pouze jeden. Nejsilnějším v tabulce byl Daniel Chvapil z Nejdku, který si poradil se všemi soupeři. Jen těsně o bodík však vyhrál nad naší Emou, která porazila obě své rivalky a ve své dívčí kategorii získala pohár. I Adélka a Mája dosáhly pěkných výsledků. Áďa dokázala vzít set vítězce Emče a Mája zase bodovala s chlapci tak, že i v celkovém pořadí skončila na krásném druhém místě.

 

Kategorie U11 dívky

Jedinou samostatnou kategorií zůstaly U11 holky, kde byla i díky domácím hráčkám vysoká účast. Pohár za první místo si odvezla Adriana Majerová z Chlumčan, když ze šesti zápasů ztratila jen jediný set. Naše bronzová Eliška se čtyřmi výhrami dosáhla na 11 bodů, stejně jako druhá Stela Kuntová. Nakonec rozhodl vzájemný zápas, který Eliška prohrála o jediný bod. Elenka si připsala 3 výhry, což stačilo na 5. místo. Terka a Barča uhrály také část setů ve svůj prospěch a se svými protihráčkami hrály vyrovnaně.

 

Kategorie U11 chlapci + U13 dívky

Obě kategorie byly po čtyřech hráčích, přesto jsme se rozhodli je spojit, aby si děti pořádně zahrály. Zde se nejvíce dařilo Lucii Pluhařové z Chlumčan, když porazila všechny dívky i chlapce. V chlapecké kategorii Nikolas porazil všechny své soupeře a radoval se z poháru. Lucka sice s holkama nezískala ani jeden bodík, ale podařilo se jí získat min. po jednom setu od všech chlapců.

 

Kategorie U13 chlapci + U15 dívky

V kategorii U15 dívky nastoupily pouze dvě závodnice, proto došlo opět ke spojení s mladšími chlapci, kterých bylo 7. Sice to byl nerovný souboj, holky předvedly více zkušeností a lepší pohyb po kurtu nežli kluci, ale alespoň si mohly vícekrát zahrát. Natálka sice nestačila na svou jedinou rivalku, ale zase zvítězila nad všemi chlapci. Tomas porazil 5 svých soupeřů a vybojoval stejně jako Natálka stříbro.

 

Výsledky dívky

Poř. U9 U11 U13 U15
1. Ema Kunová Adriana Majerová Lucie Pluhařová Natálie Hübschová
2. Marie Lišková Stela Kuntová Tereza Lihlová Natálie Hermannová
3. Adéla Tomešová Eliška Hlaváčková Bára Smáhová  
4.   Michaela Matušová Lucie Dočekalová  
5.   Elena Brtníková    
6.   Terezie Lišková    
7.   Barbora Hlaváčková    

 

Výsledky chlapci

Poř. U9 U11 U13 U15
1. Daniel Chvapil Nikolas Placek Matěj Šára nehrálo se
2. Lukáš Kapoun Šimon Matějů Tomas Placek  
3. Matěj Staněk Matěj Šimeček Jiří Turnovský  
4.   Tobias Žatko Tobias Tomín  
5.     Jaroslav Hrytsan  
6.     Lukáš Matějů  

 

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „1. Kynžvartský šviháček 2021

Autor: Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

 

Sponzoři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.