Turnaj neregistrovaných v Aši 2.1.2016

Dne 2.1.2016 uspořádal oddíl badmintonu v Aši turnaj neregistrovaných hráčů ve všech disciplínách – čtyřhru mužů, žen, mixů i dvouhru mužů a žen. Turnaje se za oddíl Lázně Kynžvart zúčastnili pouze Veronika a Petr Plackovi, ostatní kynžvartští nadšenci bojovali na místním malém zájmovém turnaji v tělocvičně ZŠ Lázně Kynžvart. Místním vypomohli kamarádi z mariánskolázeňských tréninků duo Markéta Paráková a Bohumil Chlad a mohli se tak spolu s nimi zúčastnit i týmových disciplín.

Do kategorie singly muži se přihlásilo 25 hráčů. Muži byli rozlosováni do 5 skupin po 5 hráčích a bojovali na principu každý s každým. Z každé skupiny pak postupovali dva nejlepší do vyřazovacího pavouka. V Petrovo základní skupině získali hned tři hráči stejný počet bodů a došlo k počítání skóre a vzájemných zápasů, ze kterých Petr vyšel jako druhý postupující. V pavouku sehrál „předkolo“ s místostarostou Aše, které zdárně vyhrál. V dalším kole pak nestačil bronzovému Radku Mojtkovi z Ostrova, kdy ve strhující bitvě prohrál doslova o pár míčků 1:2 a skončil tak na konečném 5.-8. místě.

V kategorii singly ženy se hrálo ve dvou skupinách po 6 hráčkách, kdy do bojů o medaile postupovaly pouze 2 nejlepší ze skupiny. Veronika ve své skupině odehrála senzační zápasy a postoupila z 2. místa. V pavouku prohrála s vítezkou turnaje Janou Šulovou a následně se úspěšně poprala o bronzovou medaili.

V mixech nastoupilo do bojů o medaile 16 párů rozdělených do 4 skupin. Veronika s Petrem zdárně postoupili do 8členného pavouka, škoda že hned první výhra byla nad kolegy z Mariánek. V boji o finále opět narazili na silnou dvojici Veselík / Blažejová, která je stejně jako v základní skupině potrápila a nenachala je projít do bojů o nejhodnotnější kov. Sadu o 3. místo však zvládli na jedničku a mohli tak na krk přijmout bronzové medaile.

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Turnaj neregistrovaných Aš 2016

Autor: Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

  ČM ČŽ MIX DM  DŽ 
 1. Šula/Žemlička
(Ostrov)
Blažejová/…
(Nejdek)
Šulová/Šula
(Ostrov)
F.Šula
(Ostrov)
Šulová
(Ostrov)
 2. Šula/Mojtek
(Ostrov)
Placková/Paráková
(LK, ML)
Blažejová/Veselík
(Nejdek)
M.Cintl
(Mar.Lázně)
Blažejová
(Nejdek)
 3. Veselík/Bršťák
(Nejdek)
Placková/Placek
(L.Kynžvart)
Mojtek
(Ostrov)
Placková
(L.Kynžvart)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.