Sváteční Kynžvartský čtyřboj dvojic 27.12.2015

Vyběhat štědrovečerní řízečky, filátka, rybičky a salátky, štěpánskou husu, cukroví a jiné další dobroty, které se o Vánocích hojně mlsají a sportovně se rozloučit se starým rokem 2015 – to byl hlavní cíl setkání sportovců všeho zaměření v neděli 27.12.2015. Sešli jsme se v tělocvičně Základní školy Lázně Kynžvart na IV. ročníku Svátečního čtyřboje dvojic.

Sportovní klání probíhalo v oblíbených disciplínách – badminton, elektronické šipky, kostky a karetní hra Prší. Sešlo se 24 hráčů, ke každému z 10 nasazených hráčů badmintonu byl vylosován amatérský spoluhráč. Vytvořené dvojice byly rozděleny do dvou skupin, v jednotlivých skupinách svedly boje stylem „každý s každým“ ve všech disciplínách. Po odehrání základních skupin sehrály dvojice finálový zápas o konečné pořadí s dvojicí se stejným výsledkem z druhé skupiny.

Badminton se hrál na jeden set do 30, nejdříve na kurt nastoupili amatéři a poměřili svoje síly, při dosažení bodového hodnocení 10 nastoupili na kurt „profi“ hráči a odehráli dalších 10 bodů, zbytek do 30 se již dohrávalo ve čtyřech. Po odehrání badmintonu se oba týmy přesunuly na elektronické šipky, kde svedly souboje ve hře 501. V mnoha případech zde účastníci předváděli těžké boje o každý bod, ale také rychlé a nelítostné zakončení hry. Poté se dvojice přesunuly ke stolu na hru v kostky. Během deseti kol, které na účastníky čekaly, padaly i nové rekordy. V kostách byly v některých případech velké výsledkové rozdíly, některým dvojicím se dařilo zdolat soupeře vysokým rozdílem, jiným se podařilo vyhrát i s velmi nízkým skóre. Závěrečnou disciplínou byla karetní hra Prší, hraná na maximálně 5 kol. Pro získání důležitého bodu bylo zakončení hry oběma spoluhráči. Během hry docházelo často k vyrovnaným výkonům, ale nebyly vyjímky, kdy sehraná dvojice převálcovala soupeře výsledkem 3:0. Za každou vyhranou disciplínu si dvojice připsala na konto v tabulce 1 bod.

Skupinu A zaslouženě se ziskem 14 bodů (z 20 možných) vyhrála dvojice Terka Půčková / Robert Kucharik, následována dvojicemi Radek Štastný / Jarda Prokeš a Honza Špincl st. / Martin Schneider st., kteří shodně obdrželi po jedenácti bodech.

Skupinu B vyhrála dvojice Martin Schneider ml. / Petr Placek taktéž se 14 body a utkala se s lídry skupiny A ve finále. Ve skupině B byly výsledky velmi vyrovnané, tři týmy (Míša Prokeš / Veronika Placková; Gábina Kuchariková / Jirka Šipan; Kristýna Pohořalá / Radek Štěpán) dosáhly stejného bodového zisku devíti bodů a o dalším umístění rozhodovalo skóre v badmintonu a vzájemné zápasy. Dvojice s vyšším rozdílem se umístila na lepší pozici. Konečné pořadí ve skupině určilo s jakým týmem druhé skupiny budou dvojice hrát poslední zápas o finální pořadí v turnaji.

Na sportovištích i mimo ně po celou dobu vládla spokojenost a dobrá nálada, k tomu dopomohla i výborně odvedená práce pořadatelů, kteří zajistili skvělé zázemí a hojné občerstvení.

Všem účastníkům děkujeme a budeme se těšit na další ročník.

Fotogalerie

Více fotografií v galerii „Sváteční čtyřboj dvojic 2015

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Kompletní výsledky

Pořadí Dvojice
1. Martin Schneider ml., Petr Placek
2. Terka Půčková, Robet Kucharik
3. Honza Špincl st., Martin Schneider st.,
4. Jana Kovářiková, Honza Šprincl ml.
5. Radek Štastný, Jarda Prokeš
6. Kristýna Pohořalá, Radek Štěpán
7. Gabča Kuchariková, Jirka Šipan
8. Lenka Schneiderová, Sláva Tomeš
9. Anička Schneiderová, Pepa Tichoň
10. Míša Prokeš, Verda Placková
11. Honza Štěpán, Maruška Prokešová
12. Martin Bůček, Filip Mátl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.