Sváteční Kynžvartský čtyřboj dvojic 28.12.2019

Rok se s rokem sešel a jak jinak se v Lázních Kynžvartu rozloučit se starým rokem než zábavou a sportem. V tělocvičně základní školy se v sobotu 28.12.2019 konal již IX. ročník Svátečního čtyřboje dvojic – sportovního klání v oblíbených disciplínách – badmintonu, elektronických šipkách, kostkách a karetní hře Prší. 

Celkem se sešlo 26 hráčů, ke každému z 13 nasazených a dlouhodobě hrajících hráčů badmintonu byl vylosován méně zkušený spoluhráč. Dvojice byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých dvojice svedly boje stylem „každý s každým“ ve všech čtyřech disciplínách. Po odehrání základních skupin sehrály dvojice finálový zápas o konečné pořadí s dvojicí se stejným výsledkem z druhé skupiny.

Hlavní disciplínou byl badminton, v případě shody bodů rozhodoval o lepším umístění právě badminton. Badminton se hrál na jeden set do 21, na kurt nejdříve nastoupili začátečníci, při dosažení bodového hodnocení 7 nastoupili na kurt pokročilí hráči a odehráli dalších 7 bodů, zbytek do 21 se dohrávalo již ve čtyřech. Po badmintonu následovala hra elektronické šipky a souboje ve hře 501. Poté hra kostky na deset kol následována karetní disciplínou Prší, hraná na maximálně 5 kol. Za každou vyhranou disciplínu si dvojice připsala na konto 1 bod.

Skupinu A vyhrála dvojice Radek Šťastný / Pavel Kozár se 13 body a utkala se s lídry skupiny A ve finále. Ve skupině A byly výsledky velmi vyrovnané, o dalším umístění rozhodovalo skóre v badmintonu a vzájemné zápasy dvojic. Dvojice s vyšším rozdílem se umístila na lepší pozici. Konečné pořadí ve skupině určilo s jakým týmem druhé skupiny budou dvojice hrát poslední zápas o finální pořadí v turnaji. Skupinu B zaslouženě se ziskem 16 bodů (ze 24 možných) ovládla dvojice Pepa Tichoň / Petr Placek, následována dvojicí Sláva Tomeš a Áďa Nováková

Fotogalerie

Kompletní výsledky

Pořadí Dvojice
1. Pepa Tichoň / Petr Placek
2. Pavel Kozár / Radek Šťastný
3. Sláva Tomeš / Áďa Nováková
4. Verča Placková / Nikola Pohořalá 
5. Radek Štěpán / Kuba Bucher
6. Maruška Prokešová / Gábina Kuchariková
7. Jirka Šipan / Adam Štěpán
8. Filip Mátl / Honza Šprincl
9. Víťa Novák / Lenka Paurová
10. Robert Kucharik / Ráďa Štěpán
11. Denis Kucharik / Kuba Kucharik
12. Ríša Bucher / Petra Kozárová
13. Terka Pučková / Míša Prokeš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.