Štěpánka Landová si veze svou první medaili

V sobotu 8. 10. 2022 se měl konat Oblastní přebor jednotlivců i družstev U13 v Aši. Družstvo jsme dali dohromady ve složení Elenka, Štěpánka, Nikolas a Daniel. Ovšem nemocnost v klubech napříč oblastí rozhodla o přeložení turnaje družstev na tuto neděli 16. 10.  Nakonec se tedy odehrál jen přebor jednotlivců, za což jsme byli rádi, protože se děti mohly soustředit jen na své individuální výkony. Všichni se snažili a dařilo se. Získali spoustu zkušeností, pěkná umístění a s tím i spoustu bodíků do žebříčku. Náš oddíl reprezentovali Štěpánka Landová, Nikolas Placek a Daniel Franko.

U13 dívky

Na startovce bylo zapsáno 10 dívek, ale nakonec jich kvůli nemocem nastoupilo pouze 7. Hrál se klasický osmičkový pavouk. Štěpánka si díky prohře v prvním kole zahrála jen o umístění. Nakonec z toho bylo pěkné 6. místo. Do čtyřhry si vybrala zkušenou Zuzku Lipavskou z Nejdku a spolu holky získaly bronzovou medaili. Mix si Štěpa zahrála po boku Daniela, ale moc se nedařilo. Čtyřhry je ještě třeba trochu potrénovat a pořádně se sehrát.

U13 chlapci

Chlapců se do turnaje přihlásilo celkem 12 a hned se losovalo do šestnáctkového pavouka. Nasazení hráči postupovali do hlavního pavouka přímo, ostatní se do něj museli probojovat prvním zápasem. To se podařilo Nikolasovi, který si hravě poradil s Romanem Jarzabem z Aše. Na Daniela vyšel zkušený Tadeáš Volfík z Aše (5. nasazený), se kterým hrál vyrovnaný zápas a do osmifinále neproklouzl jen o pár bodíků (21:16, 21:17). Danek si v bitvě o umístění připsal jednu výhru a jednu prohru, což mu nakonec vyneslo pěkné 10. místo. Nikolas dále neprošel přes prvního nasazeného Tondu Bršťáka z Nejdku a mohl bojovat už jen o 5. místo. Těsnou výhrou a těsnou prohrou obsadil 6. pozici.

Klukům se dařilo i společně ve čtyřhrách. Jejich premiéra dopadla dobře, když se probojovali mezi 4 nejlepší a dostali se do zápasu o 3. místo. Tento boj těstě prohráli na 3 sety (19:21, 21:17, 11:21).

Všichni se určitě v mnohém zdokonalili, sehráli se ve čtyřhrách a už se těší na další turnaj, kde to půjde zase o chlup lépe.

Výsledky turnaje:

• Štěpánka Landová (U13) – singl 6. místo (129 bodů), čtyřhra 3. místo (105 bodů), mix 7. místo (105 bodů)
  • Nikolas Placek (U13) – singl 6. místo (129 bodů), čtyřhra 4. místo (150 bodů)
  • Daniel Franko (U13) – singl 10. místo (81 bodů), čtyřhra 4. místo (150 bodů), mix 7. místo (105 bodů)