Elenka a Daniel na svém prvním Grand Prix v Plzni

V neděli 25. 9. 2022 vyrazila dvojice hráčů s velkým trenérským doprovodem na Grand Prix D do Plzně. Elenka Brtníková i Daniel Franko byli na konkurencí nabitém turnaji v Plzni poprvé, Dáňa navíc na svém prvním ligovém turnaji. Oba se turnaje zhostili se ctí a moc je chválíme.

U13 dívky

Dívek bylo celkově 15 a byly rozděleny do 4 skupin. Do hlavního pavouka o 1. místo postupovaly vždy dvě nejlepší ze skupiny. Elenka odehrála 3 zápasy s jednou výhrou. U prohraných zápasů v prvním setu měla vždy velmi slibné skóre (17:21, 16:21), druhé sety už se bohužel vyvíjely výrazně ve prospěch soupeřek. Elenka postoupila ze třetího místa do pavouka o umístění a po jedné prohře a jedné výhře obsadila 13. místo.

U13 chlapci

Chlapců bojovalo na turnaji celkem 12, rozděleni byli do 4 skupin po třech. Postup do hlavního pavouka si zajistili vždy dva nejlepší. Daniel hned v prvním zápase urval pro sebe jeden set, pak už se bohužel moc nedařilo. Ve skupince čtyř o umístění měl nakročeno k jedné výhře v setu, ale nakonec soupeře neudolal (22:24). V posledním plánovaném zápase si připsal jednu výhru kontumačně (soupeř odjel), i když by si s tímto hráčem určitě poradil. Škoda. I tak 11. místo v turnaji a první body do celostátního žebříčku.

Děti se těšily, že si zkusí zahrát MIX, ovšem ten byl zrušen. Nakonec se hrály jen dívčí čtyřhry, ale čas začátku se neustále posouval na později, tak na místě vydrželi jen otrlí. Vzhledem k tomu, že Dáňa neměl vypsané čtyřhry, nakonec jsme čekání vzdali a vyrazili domů. Koncem října už má být v provozu nová hala s 10 kurty, tak už se těšíme na rychlejší průběh turnaje.

Elenka i Dáňa si snad turnaj užili a v mnohém se zlepšili. Každý odehraný turnaj je velkým přínosem a vždy je vidět velký posun vpřed. Už se těšíme na další výzvu, kterou bude Oblastní přebor jednotlivců a družstev U13, který se bude konat 8. 10. v Aši.