První ročník Mariánskolázeňského šviháka 28. 03. 2015

Mariánské Lázně oslavily příchod jara sportovně, 28. 3. 2015 se tu v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie konal 1. ročník badmintonového turnaje čtyřher a mixů s příznačným názvem Mariánskolázeňský švihák. Doteď se každoroční turnaje pořádaly pouze v nedalekém Kynžvartu, ale vzhledem k jednomu kurtu zde panovala spíše komorní atmosféra. Po výpravách místních hráčů na turnaje spřátelených klubů a otázkách typu: „A kdy už nás také pozvete na turnaj k vám?“, dalo pár místních badmintonových nadšenců hlavy dohromady a zorganizovalo tento vytoužený turnaj.

Místní tělocvična disponuje 4 kurty, a tudíž mohli organizátoři (Placek, Placková, Cintl T.) pozvat do turnaje hráče z celého kraje. Zájem byl veliký, turnaje se zúčastnilo 35 registrovaných i neregistrovaných hráčů, kteří do našeho lázeňského města dorazili z  Kraslic, Ostrova, Tachova, Klatov, Plzně i Kladna. Naše výprava čítala 4 hráče z L. Kynžvartu (Placek, Placková, Prokeš, Bucher) a 3 z Mariánských Lázní (Cintl T., Cintl M., Ambrožová). Z Mariánek se k nám přidali ještě další dva hráči z Úšovic. Hrálo se ve třech disciplínách – čtyřhra žen, čtyřhra mužů a mixy, celkem proběhlo 75 zápasů.

První výsledky byly známy u čtyřhry žen, kde mezi sebou zápolilo 5 dvojic – každý s každým. Neporažené zůstaly pouze Placková (L. Kynžvart)/Kutáková (Plzeň) a vybojovaly tak 1. místo. Na 2. místě s jednou porážkou stanuly Plzeňačky Legátová/Janošíková, 3. místo si odvezly Šulová/Karbulková z Ostrova.

V mixech i mužích byla velká konkurence, v každé z disciplín po 11 týmech. Hráči byli losováním rozřazeni do 2 skupin, kde bojovali každý proti každému a následně 4 nejlepší ze skupiny pokračovali do 8členného pavouka. Stejně jako u žen se hrálo na 2 sety po 21 bodech. Vítěz obou setů získal 3 body, při remíze setů rozhodovalo lepší skóre a výsledek skončil 2:1. Týmy své umístění ze skupiny většinou obhájily i v pavoukovi, žádné velké překvapení se nekonalo. Třetí místo v mixech vybojovala dvojice Žemlička/Karbulková (Ostrov), o první místo se poprali vítězové ze základních skupin Šula/Šulová (Ostrov) a Cintl M. (Mariánské Lázně)/Janošíková (Plzeň). Pro první z dvojic skončil boj vítězně.

Mužskou čtyřhru ovládli borci z Ostrova, když si o první pozici zahráli mezi sebou. V posledním zápasu dne Šula st./Mojtek zdolali Žemličku/Šulu ml. Z třetího místa se radovali Kraslice v zastoupení Prokopec/Hauer. Vítězové si odvezli medaile a díky štědrým sponzorům i krásné věcné ceny.

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Mariánskolázeňský švihák 2015

Autor: Tomáš Cintl, Karel Prokopec, Jan Šula, Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Výsledky

  ČM ČŽ MIX
 1. Šula / Mojtek Placková / Kutáková Šula / Šulová
 2. Žemlička / Šula ml. Legátová / Janošíková Cintl M. / Janošíková
 3. Prokopec / Hauer Šulová / Karbulková Žemlička / Karbulková
 4. Matoušek / Slavík Smitková / Rokůsková Homolka / Rokůsková
 5. Modlinger / Piorecký Toušková / Kohoutová Piorecký / Kohoutová
 6. Prokeš / Bucher   Rataj / Kutáková
 7. Kubíček / Placek   Placek / Placková
 8. Cintl M. / Cintl T.   Matoušek / Toušková
 9. Sluka / Zítek   Modlinger / Smitková
 10 Škrla / Maule   Ivanin / Legátová
 11. Rataj / Hrachovec   Cintl T. / Ambrožová

 

Poděkování

Organizace hry, zajištění občerstvení, nápojů, cen a sponzorských darů: Tomáš Cintl, Jaroslav Prokeš, Veronika a Petr Plackovi

Sponzoři: Město Mariánské Lázně, Eutit Stará Voda, Sport Bílek, Léčebné lázně Mariánské Lázně

Text: Veronika Placková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.