Osmý zbrklý úder Klatovy 25.04.2015

V sobotu 25.04.2015 se vydalo několik našich borců ve složení P.Placek/V.Placková/J.Prokeš/R.Bucher na tradiční turnaj do Klatov na Zbrklý úder tentokráte označený jako osmý Zbrklý úder. Jarní turnaje v Klatovech se nesou v duchu dámských a pánských čtyřher a mixů. Do turnaje se přihlásilo 42 hráčů. Opět se hrálo v nové hale v CMS Klatovy na odpružené palubovce na čtyřech herních badmintonových kobercích. Odehrálo se 85 zápasů.

Mužskou čtyřhřu si Petr Placek tentokráte vyzkoušel s dlouholetým kamarádem, jedním z nejlepších hráčů místního badmintonového klubu Zbrklý úder Klatovy, s Honzou Pioreckým. První odehrané míče byly ze začátku rozvážné, protože jsou oba útočně zaměření a chvíli jim trvalo než si na sebe trochu zvykli a sehráli se. Ale pak se dostali do formy a v konečném pořadí obsadili báječné 3. místo z celkových 11 dvojic. Dvojice J.Prokeš / R.Bucher měla smůlu na rozlosování – první kolo sehrála s nejlepším klatovským párem Matoušek / Slavík, ve druhém kole nehráli kvůli lichému počtu a protože nebyli rozehraní přehrála je i ve třetím kole dvojice z Plzně. Teprve ve čtvrtém kole dokázali otočit hru ve svůj prospěch. Nakonec skončili na slušném 7 místě. V mixu dosáhli V.Placková a P.Placek 10. místa ze 17 přihlášených dvojic. J.Prokeš s parťačkou K.Legátovou z Plzně obsadili konečné 13. místo. V dámské čtyřhře si dvojice V.Placková a K.Legátová (Plzeň) vybojovala senzační stříbrnou medaili. Holky bojovaly o každý míč, z osmi setů prohrály pouze dva a to s vítězkami turnaje.