První ligový turnaj GPD v Plzni

V neděli 17. 10.2021 jsme se s dětmi vypravili na náš první ligový turnaj GPD do Plzně. Hrály se singly (jeden proti jednomu) v kategoriích U13, U15 a U17. Doplňkovou disciplínou měly být čtyřhry a mixy. Do kategorie U15 máme v oddílu jen jedinou zástupkyni, do U13 máme k dispozici 3 chlapce. Nakonec si turnaj jeli vyzkoušet pouze Natálka (U15) a Tomas (U13), doplňkově také Nikolas U11, aby nabral zkušenosti a doplnil Natálku nebo Tomase do čtyřhry.

Celý den to vypadalo, že se čtyřhry hrát nebudou, protože na turnaj dorazilo rekordních 62 hráčů a konec turnaje v singlech vycházel až na 17. hodinu. Nakonec ale některé disciplíny odstartovány byly – v U13 jen mixy, takže si kluci spolu nemohli zahrát. Nikolas se ale na čtyřhry moc těšil, tak si k sobě sehnal děvče z jiného oddílu a odehráli spolu kategorii mixu.

Dětem se na turnaji bohužel nepodařilo proměnit žádný set, když nepočítám Tomasovo těsnou výhru nad bratrem. To je ale vzhledem k jejich začátku v lize pochopitelné a neznamená to, že by se jim úplně nedařilo. K vidění bylo pár vyrovnaných setů i pěkné momenty při hře, za které si děti vysloužily pochvalu.

Natálka se pěkně pohybovala po kurtu a snažila se jít za každým míčem. Měla velmi zkušené soupeřky, ale párkrát se jí podařilo na ně pěkně vyzrát. Turnaj jí dal opravdu hodně, na pondělním tréninku bylo vidět obrovské zlepšení.

Tomas předvedl také pěkný pohyb po kurtu a slušné bekhendové odpaly od zadní čáry. Hrál velmi vyrovnané zápasy, několikrát byl i ve vedení, jen se mu nedařilo dotáhnout koncovku. Snad příště.

Nikolas, benjamínek turnaje, se s mnohem staršími protihráči mohl měřit. Bodoval a nebyl vidět výrazný rozdíl ve výkonnosti. Pochválit ho musíme hlavně za perfektní podání – jak dlouhé forhendové, tak krátké bekhendové. Hrál také dobře takticky. V mixu byli papírově nejslabší pár, ale postupně se s partnerkou sehráli tak, že pár setů prohráli jen těsně o jeden, dva bodíky.

Výsledky turnaje

  • Natálka Hermannová (U15) – 15.-18. místo, 16 bodů
  • Tomas Placek (U13) – 8. místo, 41 bodů
  • Nikolas Placek (U13) – 9. místo, 34 bodů
  • Nikolas Placek/Ema Hajná (mix U13) – 5. místo, 59 bodů

Průběžné pořadí v celostátním žebříčku k 21. 10. 2021

  • Natálka Hermannová (U15) – 192. místo
  • Tomas Placek (U13) – 145. místo
  • Nikolas Placek (U13) – 149. místo
  • Nikolas Placek (mix U13) – 107. místo

 

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.