Pátý Zbrklý úder v Klatovech 16.11.2013

V sobotu 16.11.2013 vyrazilo několik našich zástupců na tradiční turnaj do Klatov na pátý Zbrklý úder ve složení P.Placek, V.Placková, F.Mátl, T.Mátl. Do turnaje se přihlásilo 51 hráčů. Hrálo se ve všech kategoriích, nejvíce obsazená byla kategorie mužských dvouher, kam se přihlásilo 21 hráčů. Hrálo se v nové hale v CMS Klatovy na čtyřech herních badmintonových kobercích. Za téměř 11 herních hodin se odehrálo 140 zápasů.

Petr svůj první zápas zahrál s nováčkem turnaje výborně a dle předpokladů vyhrál 2:0 na sety. V druhém kole narazil na lídra celého turnaje, v prvním setu byli oba celkem vyrovnaní avšak závěr Petr nedokázal dotáhnout a prohrál o dva body. Druhý set pro Petra začal nadějně, v zápalu rychlých a dlouhých výměn si však poranil levé koleno, set i celý turnaj pro něj bohužel předčasně skončil.

Ženských dvouher se letos zúčastnil rekordní počet hráček. Veronika do turnaje vstoupila úspěšně, první utkání proměnila ve svůj prospěch 2:0. Následně ale narazila na velmi dobrou hráčku, která ji přímo převálcovala. Poslední 2 zápasy ale zvládla bez větších problémů a obsadila skvělé 3. místo. Na prvním místě skončila mistryně ČR neregistovaných hráčů Pavla Křiváčková.

Ve smíšených čtyřhrách si Petr s Veronikou nevedli špatně a skončili na konečném 8. místě (poslední zápas odehrál za Petra náhradník Míra Čipera). Filip s novým nesehraným hráčem Janem Šmídem obsadil konečné 10. místo. O jednu příčku horší skončil jeho otec Tomáš. Na rozlosování měli smůlu, na první dva zápasy vyfasovali jedny z nejlepších hráčů mužských čtyřher.