Mikulášský turnaj Vejprty 8.12.2018

Pouze dva zástupci Lázeňského badmintonu (Veronika a Petr Plackovi) se v sobotu 8.12.2018 vydali do 100 km vzdálených Vejprt na předvánoční Mikulášský turnaj ženských, mužských a smíšených čtyřher. Protože do páru nesehnali žádného parťáka, zahráli si pouze turnaj mixů.

Po odpočinkovém dopoledni, kdy se hrály ženské a mužské čtyřhry, přišly kolem 12. hodiny na řadu smíšené páry. 14 mixových dvojic bylo rozděleno/rozlosováno do 2 skupin. Naši borci byli pořadatelem nasazeni jako jednička do skupiny B a k nim byly dolosovány další páry. V každé skupině bylo po 7 dvojicích, hrálo se systémem „každý s každým na dva hrané sety do 11 bez prodlužování“. Do semifinálových bojů postupovali první a druhý z obou skupin. Ostatní si zahráli pouze o konečné umístění v turnaji.

Na první pohled byla skupina B dost vyrovnaná, šance na postup do semifinále mělo hned 6 dvojic. Naši domácí však neponechali nic náhodě a postupně porazili všechny své rivaly. Se ztrátou dvou setů uhájili první místo ve skupině. Ve skupině A byla situace o poznání jasnější. Otec a dcera Hauerovi postupně válcovali všechny své soupeře a bez ztráty setu vyhráli skupinu. Druzí v pořadí Karbulková/Žemlička si taktéž poradili s ostatními soupeři. Právě proti této dvojici nastoupili Plackovi v semifinále. Bohužel neudrželi nervy na uzdě a v tomto utkání prohráli 0:2. Následně si v boji o bronz lehce poradili se soupeři ze skupiny Šlehubrovou/Špulákem a mohli si tak odvézt do Kynžvartu krásné trofeje. Zlato dle předpokladů získali Hauerovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.