Sváteční Kynžvartský čtyřboj dvojic 29.12.2018

V tělocvičně Základní školy Lázně Kynžvart se v sobotu 29.12.2018 konal již VIII. ročník Svátečního čtyřboje dvojic – sportovního klání v oblíbených disciplínách – badmintonu, elektronických šipkách, kostkách a karetní hře Prší. 

Na sportovní rozloučení se starým rokem se sešlo celkem 20 hráčů. Ke každému z 10 nasazených a dlouhodobě hrajících hráčů badmintonu byl vylosován méně zkušený spoluhráč. Vytvořené dvojice byly rozděleny do dvou skupin, v jednotlivých skupinách dvojice svedly boje stylem „každý s každým“ ve všech čtyřech disciplínách. Po odehrání základních skupin sehrály dvojice finálový zápas o konečné pořadí s dvojicí se stejným výsledkem z druhé skupiny.

Dominatní disciplínou byl badminton, v případě rovnosti bodů rozhodoval o lepším umístění právě badminton. Badminton se hrál na jeden set do 30, nejdříve na kurt nastoupili amatéři a poměřili svoje síly, při dosažení bodového hodnocení 10 nastoupili na kurt „profi“ hráči a odehráli dalších 10 bodů, zbytek do 30 se již dohrávalo ve čtyřech. Po odehrání badmintonu se oba týmy přesunuly na elektronické šipky, kde svedly souboje ve hře 501. Poté se dvojice přesunuly ke stolu na hru v kostky. Během deseti kol byly k vidění různé výsledky, některým dvojicím se dařilo zdolat soupeře vysokým rozdílem, jiným se podařilo vyhrát i s velmi nízkým skóre. Závěrečnou disciplínou byla karetní hra Prší, hraná na maximálně 5 kol. Pro získání důležitého bodu bylo zakončení hry oběma spoluhráči. Během hry docházelo často k vyrovnaným výkonům, ale nebyly vyjímky, kdy sehraná dvojice převálcovala soupeře výsledkem 3:0. Za každou vyhranou disciplínu si dvojice připsala na konto 1 bod.

Výsledky v disciplínách kostky a Prší dokázaly letos velice zamíchat pořadím. Ostříleným karbaníkům se mnohdy nedařilo, dokázali vyhrát badminton či šipky, ale úplně vyhořeli u stolu.

Skupinu A vyhrála dvojice Jirka Šipan / Kuba Kucharik s 10 body a utkala se s lídry skupiny A ve finále. Ve skupině A byly výsledky velmi vyrovnané, o dalším umístění rozhodovalo skóre v badmintonu a vzájemné zápasy dvojic. Dvojice s vyšším rozdílem se umístila na lepší pozici. Konečné pořadí ve skupině určilo s jakým týmem druhé skupiny budou dvojice hrát poslední zápas o finální pořadí v turnaji. Skupinu B zaslouženě se ziskem 13 bodů (z 16 možných) ovládla dvojice Pepa Tichoň / Jarda Prokeš, následována dvojicí Kikina Pohořalá / Denis Kucharik.

Na sportovištích i mimo ně po celou dobu vládla spokojenost a dobrá nálada, k tomu dopomohla i výborně odvedená práce pořadatelů, kteří zajistili skvělé zázemí a hojné občerstvení.

Fotogalerie

Více fotografií v galerii „Sváteční čtyřboj dvojic 2018

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Kompletní výsledky

Pořadí Dvojice
1. Kuba Kucharik  / Jirka Šipan
2. Pepa Tichoň / Jarda Prokeš
3. Kristýna Pohořalá / Denis Kucharik
4. Petra Kozárová / Verča Placková
5. Gábina Kuchariková / Petr Placek
6. Filip a Pavel Kozárovi
7. Terka Pučková / Robert Kucharik
8. Kuba Bucher / Míša Kucharik
9. Radek Šťastný / Radek Štěpán
10. Tomáš Kozár / Maruška Prokešová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.