Do Mariánek se sjeli badmintonisté z celého západočeského kraje

Čtvrtý Mariánskolázeňský švihák proběhl v neděli 20.11.2016 v tělocvičně Gymnázia a Obchodní akademie Mariánské Lázně. Podzimní turnaj se nesl ve znamení dvouhry mužů, dvouhry žen a smíšených čtyřher. Zájem o singlové disciplíny oproti loňsku stoupl, turnaje se zúčastnilo 35 kvalitních hráčů, kteří se sjeli z celých západních Čech, a to z Klatov, Plzně, Tachova, Ostrova, Karlových Varů, Nejdku, Kraslic, Šťáhlavic u Plzně, ale dorazili také hráči ze vzdáleného Kladna. Za domácí bojovali 2 kynžvartští a 4 mariánskolázeňští badmintonisté.

Pro organizaci hry byl opět použit již ověřený herní systém Švýcar, díky kterému mohli na kurtu poměřit své síly hráči na stejné nebo podobné výkonostní úrovni. Celkem bylo odehráno 88 zápasů. Mužská i ženská dvouhra probíhala ve 4 kolech a hrálo se na dva vítězné sety do 11 bodů bez prodlužování. V průběhu hry se však ukázalo, že hra byla až příliš rychlá a krátká, většina zápasů skončila s výsledkem 2:0 a ke třetímu setu docházelo zcela výjimečně. „Smíšenky“ se hrály v 5 kolech na dva hrané sety do 21 bodů bez prodlužování, zde už (až na pár výjimek) byla úroveň vyrovnanější a docházelo i k dělení vítězných bodů v poměru 1:1.

První místo v mixech měli obhajovat vítězové třetího Mariánskolázeňského šviháka manželé Šulovi z Ostrova. Ovšem tentokrát se tato dvojice rozdělila a utvořila dva silné páry: Jana Šulová/Fabián Šula (syn) a Barbora Müllerová/Jan Šula. První jmenovaní Šulová/Šula byli z rodinného klanu úspěšnější a se ztrátou pouhého jednoho setu po vzájemném zápase s druhými v pořadí Starcovou/Homolkou z Kladna celou disciplínu opanovali. Na skvělou 3. pozici dosáhli nováčci turnaje Přibylová/Choc ze Štáhlavic u Plzně.

Dvouhru žen se skvělými výkony jednoznačně ovládla Petra Starcová, která ztratila pouhý jeden set s druhou v pořadí Zdenou Přibylovou a vydobyla si tak medaili nejcennější. Bronz brala Hana Šlehubrová s třemi výhrami a jednou prohrou.

V mužské disciplíně kraloval Fabián Šula z Ostrova, který nenašel konkurenta a se ztrátou jediného setu se svým otcem Janem Šulou vyhrál celý turnaj. O dva body za ním stanul Petr Choc, který si svou medailovou sbírku rozšířil o stříbro. Na bronzovou medaili si brousili zuby hned 3 hráči (Žemlička, Hauer a Šula), kteří měli shodně po 8 bodech. Ovšem nakonec na ni dosáhl Honza Žemlička díky většímu počtu vyhraných setů.

Velký dík patří našim sporzorům, bez kterých by se turnaj neobešel: Eutit Stará Voda, Město Mariánské Lázně, BioVegetka Mariánské Lázně, Léčebné lázně Mariánské Lázně

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Čtvrtý Mariánskolázeňský švihák 2016

Autor: Bohumil Chlad, Jan Žemlička

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Výsledky

  DM MIX
 1. Fabián Šula Petra Starcová Jana Šulová / Fabián Šula
 2. Petr Choc Zdena Přibylová Petra Starcová / Pavel Homolka
 3. Jan Žemlička Hana Šlehubrová Zdena Pibylová / Petr Choc
 4. Pavel Hauer Lucie Novotná Pavel Hauer / Anežka Hauerová
 5. Jan Šula Veronika Placková Barbora Müllerová / Jan Šula
 6. Petr Placek Eva Bezděkovská Eva Bezděkovská / Vladimír Sloup
 7. Josef Šesták Jana Šulová Lucie Novotná / Tomáš Slavík
 8. Vladimír Sloup Kateřina Legátová Martina Karbulková / Jan Žemlička
 9. Karel Fassel Barbora Müllerová Veronika Placková / Petr Placek
 10 Michal Pašek Martina Karbulková Hana Šlehubrová / Josef Špulák
 11. Tomáš Cintl Anežka Hauerová Petra Sazamová / Jan Kohout
 12. Karel Prokopec   Monika Rousová / Karel Prokopec
 13. Josef Špulák   Kateřina Legátová / Michal Pašek
 14. Bohumil Chlad   Barbora Vaňková / Štěpán Cintl
 15. Štěpán Cintl   Marie Ivaničová / Jaromír Kuželka
 16.     Monika Preňková / Tomáš Cintl

Kompletní výsledky (PDF)

Poděkování

Organizace hry, zajištění občerstvení, nápojů, cen a sponzorských darů: Veronika a Petr Plackovi, Tomáš Cintl

Sponzoři