VIII. ročník turnaje O pohár města Lázně Kynžvart 26.11.2016

„O pohár města Lázně Kynžvart“ – to je název uzavřeného turnaje čtyřher místního badmintonového oddílu, v sobotu 26.11.2016 se v tělocvičně Základní školy Lázně Kynžvart odehrál již 8. ročník. Letošního turnaje se zúčastnily pouhé 4 páry, přesto si všichni hráči dali pořádně do těla. Hrálo se dvoukolově každý s každým na dva vítězné sety do 21 bodů s rozdílem 2 míčů. Pokud došlo k remíze, na řadu přišel třetí set hraný do 11 bodů s rozdílem 2 bodů. Hned s prvními zápasy bylo jasné, že o titul nejlepšího kynžvartského páru bude velký boj, přesto jeden pár svou zarputilou hrou převyšoval ostatní.

Obhájci titulu z loňska Martin Schneider a Jirka Šipan nemohli nastoupit ve společné sestavě, Martina postihla nemoc a z turnaje musel odstoupit. Jirka si však našel úspěšnou náhradu v podobě Slávy Tomeše, se kterým dominoval nad ostatními dvojicemi a už v prvním kole bylo zřejmé, že si prošlapují cestičkou k vysněnému cíli. Nikdo jim však vítězství nechtěl dát zadarmo, bojovalo se naplno až do posledních setů. Některé jejich zápasy byly tak vyrovnané, že se rozhodovalo až ve třetím setu. Nakonec z celkových 16 setů ztratili pouze 2, které jim sebrali druzí v turnaji – duo Placek/Placková a mohli se tak radovat z trimfu. Na třetím místě stanuli borci Štěpán/Kucharik.

Všichni zúčastnění předvedli kvalitní utkání a zápal pro hru. Krátká oslava turnaje proběhla tradičně v restauraci U Bůčků. Gratulujeme

Fotogalerie

Více fotografií naleznete ve fotogalerii „VIII. ročník O pohár města Lázně Kynžvart 2016

Autor: Petr Placek

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Kompletní výsledky

Pořadí Dvojice
1. Jirka Šipan, Miloslav Tomeš
2. Veronika Placková, Petr Placek
3. Radek Štěpán, Robert Kucharik
4. Filip Mátl, Richard Bucher