Zlato pro KYNŽVART

23.4. 2022 se konal badmintonový turnaj GPD U11, U13 a U15 Karlovarské déčko. Kynžvartští sportovci obsadili dvě nejmladší kategorie.

Mezi chlapci U11 dominoval a první místo obsadil Nikolas Placek. Suverénním výkonem ovládl skupinu, v pavouku ztratil první set až ve finále s Šimonem Matějů 12:15, leč v rozhodujícím třetím setu již opět dominoval, ovládl jej 15:9 a s ním i celý turnaj. Gratulujeme.

  

V kategorii dívek U13 se z Kynžvartského oddílu účastnily: Elenka Brtníková, Terezka Lišková, Lucie Dočekalová a Štěpánka Landová. Dívky byly rozlosovány do 2 skupin, následně se hrál pavouk. Do něj postoupily Elenka Brtníková a Terezka Lišková, leč po těžkém losu a velkém boji skončily obě již v prvním zápase playoff a obsadily dělené 5.-8. místo. Lucka si to se Štěpánkou rozdaly o 9. – 10. místo a zvítězila Lucie.

V kategorii U11 dívky za nás bojovala teprve sedmiletá Adélka Tomešová, veliký talent Kynžvartského badmintonu. Nejmladší účastnice turnaje bojovala s až o 3 roky staršími hráčkami, ztratila v koncovce čtyři vyrovnané sety až nad Veronikou Topinkovou jeden set urvala pro sebe. Úctyhodný výkon, gratulujeme.

A na závěr: tento turnaj byl posledním, kterého se jako trenér zúčastnil Jirka Šipan. Jirko, byl si uznávaným a respektovaným trenérem, který uměl naučit i udělat srandu. Nejen dětem chybíš, děkujeme…

Napsal: Vláďa Liška

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *