Sváteční Kynžvartský čtyřboj dvojic 27.12.2014

V sobotu 27.12.2014 jsme se v tělocvičně Základní školy Lázně Kynžvart opět po roce sešli, abychom se sportovně a zábavně rozloučili se starým rokem 2014. Organizátoři pro nás, příznivce badmintonu, uspořádali Sváteční čtyřboj dvojic. Oproti loňsku přibyla jedna disciplína a z trojboje se stal čtyřboj. Mezi již známé disciplíny – badminton, elektronické šipky a kostky byla nově přidána karetní hra Prší. Sešlo se celkem 20 hráčů, ke každému z 10 nasazených hráčů badmintonu byl vylosován amatérský spoluhráč. Dvojice byly rozděleny do dvou skupin, v jednotlivých skupinách svedly boje stylem „každý s každým“ ve všech disciplínách. Po odehrání základních skupin sehrály dvojice finálový zápas o konečné pořadí s dvojicí se stejným výsledkem z druhé skupiny.

Badminton se hrál na jeden set do 30, nejdříve na kurt nastoupili amatéři a poměřili svoje síly, při dosažení bodového hodnocení 10 nastoupili na kurt „profi“ hráči a odehráli dalších 10 bodů, zbytek do 30 se již dohrávalo ve čtyřech. Po odehrání badmintonu se oba týmy přesunuly na elektronické šipky, kde svedly souboje ve hře 501, v mnoha případech zde účastníci předváděly těžté boje o každý bod, ale také rychlé a nelítostné zakončení hry. Poté se dvojice přesunuly ke stolu na hru v kostky. Během deseti kol, které na účastníky čekaly, padaly i nové rekordy. V kostách byly v některých případech velké výsledkové rozdíly, některým dvojicím se dařilo zdolat soupeře vysokým rozdílem, jiným dvojicím se podařilo vyhrát i s nízkým skóre. Závěrečnou disciplínou byla karetní hra Prší, hraná na maximálně 5 kol. Pro získání důležitého bodu bylo zakončení hry oběma spoluhráči. Během hry docházelo často k vyrovnaným výkonům, ale nebyly vyjímky, kdy sehraná dvojice převálcovala soupeře výsledkem 3:0. Za každou vyhranou disciplínu si dvojice připsala na konto 1 bod. Všichni zůčastnění předvedli skvělé sportovní výkony, především vítězové turnaje Petr Placek a nováček turnaje Honza „Máčela“ Šprincl, kterým se podařilo zdolat soupeře téměř ve všech zápasech.

Na sportovištích i mimo ně po celou dobu vládla spokojenost a dobrá nálada, k tomu dopomohla i výborně odvedená práce pořadatelů, kteří zajistili skvělé zázemí a hojné občerstvení. Sportovní den byl tradičně zakončen oslavou v restauraci U Bůčků.

Všem účastníkům děkujeme a budeme se těšit na další ročník.

Fotogalerie

Více fotografií v galerii „Sváteční čtyřboj dvojic 2014

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Kompletní výsledky

Pořadí Dvojice
1. Honza Šprincl st., Petr Placek
2. Anička Schneiderová, Radek Blažek
3. Kristýna Pohořalá, Jirka Šipan
4. Maruška Prokešová, Martin Schneider st.,
5. Lenka Schneiderová, Ladislav Škroch
6. Eliška Zívalová, Tomáš Mátl
7. Marek Šuraba, Radek Štastný
8. Honza Štěpán, Martin Schneider ml.
9. Petra Schneiderová, Robert Kucharik
10. Míša Prokeš, Jarda Prokeš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.