Schneider Cup 2019 – první turnaj čtyřher v nové sportovní hale

V sobotu 9.2.2019 se v nové sportovní hale Milana Prokeše odehrál vůbec první badmintonový turnaj pod záštitou TJ Sokolu Lázně Kynžvart – II. ročník memoriálu Martina Schneidera. Turnaj byl omezen na 16 párů a již během několika dnů byl plně obsazen. Dorazili k nám známí hráči z Mariánských Lázní, Ostrova, Karlových Varů, Chebu, Kraslic a Nejdku, nováčci turnaje přicestovali z Plzně a vzdálenějšího Kladna. Za domácí klub bojovalo celkem 11 borců. Dvojice, ať mužské nebo smíšené, byly rozlosovány do dvou skupin po osmi. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů bez prodlužování (třetí set pouze do 11 bodů). Čtyři nejlepší z každé skupiny postupovali do vyřazovacího pavouka. Nepostupující dvojice si zahrály poslední zápas o pořadí s párem na stejné pozici z druhé tabulky. Celkem bylo odehráno 72 zápasů.

Úctyhodný výkon opět předvedlo duo otec a dcera Hauerovi z Karlových Varů. V zápasech neztratili jediný set, a proto si zaslouženě odváží zlatou medaili a jedinečný putovní elektrikářský pohár. Stříbro si pracně vybojovali manželé Plackovi, kteří museli na své cestě pavoukem porazit silné duo Šesták/Veselík, ale také obhájce titulu prvního ročníku Kucharik/Štěpán. Ti nakonec podlehli v samotném závěru turnaje o třetí místo dalšímu smíšenému páru Žemlička/Karbulková.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na další turnaj z populární řady Lázeňského švikáka, s označením devátý Lázeňský švihák – turnaj čtyřher žen, mužů a mixů.

Všichni účastníci turnaje byli obdarováni věcnými cenami od našich sponzorů.