První a hned úspěšná účast kynžvartského badmintonu na MČR

Ve dnech 14.-15. 5. 2022 se ve Vendryni u Třince konalo Mistrovství České republiky v kategorii U11 pro 48 nejlepších hráčů republiky. Postupový klíč byl jednoduchý, za Západočeskou oblast se mohlo zúčastnit 6 nejlepších chlapců a 6 nejlepších dívek ve věku do 10 let (3 z Karlovarského kraje a 3 z Plzeňského kraje). Náš Nikolas Placek, jako nejlepší z oblasti, měl nominaci jistou. V této kategorii máme jediného zástupce, ale už se těšíme na příští rok, kdy budou o účast bojovat i naše šikovná děvčata Mája, Adélka a Emča.

I když na většině turnajů U11 se uplatňují stejná pravidla jako u dospělých, na MČR byla dodržována pravidla minibadmintonu – tedy snížená síť a krátký kurt, což nám vůbec nevyhovovalo. Nikolasovo největší zbraní jsou totiž dlouhá podání a dlouhé klíry, což nemohl v zápasech uplatnit. Krátké hřiště si musel na několika tréninkách před mistrovstvím teprve osahat. Na turnaj jsme odjížděli s přáním postoupit ze skupiny, i když jsme věděli, že to bude velmi složité. V Západočeské oblasti totiž není taková konkurence jako v jiných oblastech. Nakonec jsme byli výsledkem příjemně překvapeni.

V sobotu byly na programu zápasy ve skupinách. Ty byly šestičlenné a do dalších bojů postupovali čtyři nejlepší. První zápas s borcem z Rychnova nad Kněžnou byl pro Nikolase dost rozpačitý a jediný jasně prohraný (4:11,6:11). Pak ale nastal obrat k lepšímu, 3 zápasy v řadě proti soupeřům z Pardubic, Brna a Prahy vyhrál a postup ze skupiny už byl jistý. Poslední zápas o 2. místo ve skupině s protivníkem z Ostravy prohrál o jediný bodík a připravil se tak o lepší pozici do pavouka.

3. místem ze skupiny si zajistil první pavoukový zápas s kvalitním hráčem Petrem Oubrechtem (TJ Astra Zahradní Město), kterého již jednou potkal na ligovém turnaji U13 v Plzni. V zápasu se držel velmi solidně a postup mezi 16. nejlepších mu unikl opět pouze o jeden bodík. Pokud by postoupil dále, mohl si zahrát proti Matoušovi Jandovi, který se stal později mistrem ČR 😊

Z konečného 17. místa máme velkou radost a i vývoj zápasů naznačoval, že se Nikolas mezi nejlepšími z republiky rozhodně neztratil. Gratulujeme moc ke krásnému výkonu.

Stream video ze zápasu s Čestmírem Bečkou (Badminton Sharks Brno). Na vedlejším kurtu hraje další zástupce Karlovarského kraje Šimon Matějů (TJ Slovan Karlovy Vary).

https://www.youtube.com/watch?v=hWs7wx7dXdI&t=7907s (čas 1:51)

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.