Kynžvartské děti vyrazily poprvé na Grand Prix do Aše

GPD v Aši

V sobotu 8. 1. 2022 jsme se s dětmi vydali na letos první Grand Prix do Aše. Pro 3 děvčata (Lucku, Elenku a Štěpánku) to byl vůbec první ligový turnaj. Hrály se pouze singly v kategoriích U11, U13 a U15, hoši a dívky odděleně. Za náš oddíl vyrazilo na zkušenou 6 dětí.

Kategorie U11 chlapci

V této kategorii startovalo celkem 5 chlapců na velmi slušné úrovni. Původně měli hrát jen skupinu každý s každým. Niki všechny své soupeře porazil, včetně svého největšího rivala Šimona Matějů, se kterým hraje vždy vyrovnané zápasy na 3 sety. Tento zápas nebyl výjimkou. Již se radoval ze svého vítězství, když se organizátoři rozhodli, že jim hraní prodlouží a následně je poslali ještě do čtyřčlenného pavouka. Nikolas naštěstí nenechal nic náhodě, oba své soupeře porazil hladce 2:0 a svou výhru potvrdil.

Kategorie U13 dívky

Dívky byly rozděleny do dvou skupin, první dvě pak postupovaly do pavouka. Lucka byla nalosována do tříčlenné skupiny, takže jí k postupu a také jasnému pohárku stačila jediná výhra. Štěpánka s Elenkou to měly ve čtyřčlenné skupině trochu složitější, musely porazit hned dvě soupeřky. Lucka svůj boj vyhrála, a i když byla v úvodním zápase pavouka vyřazena, mohla se radovat z medaile a pohárku. Holky z druhé skupiny do pavouka bohužel nepostoupily. Elenka však hrála velmi vyrovnané zápasy a na turnaji získala ze všech našich dětí nejvyšší bodové skóre.

Kategorie U15

V kategoriích starších žáků a žaček už je konkurence velmi vysoká, přesto se Natálka i Tomas snažili se soupeři neztratit krok. Oba na tomto turnaji uhráli alespoň set a některé zápasy vedli bodově vyrovnaně. Např. Tomas jeden zápas prohrál ve 3. setu 15:14, když soupeř v rozhodující výměně zahrál „dřevo“ a míček se jen se štěstím přehoupl přes síť.