I. ročník turnaje čtyřher – Martin Schneider Cup

V duchu vzpomínek na našeho dlouholetého badmintonového i životního kamaráda Martina Schneidera, který nečekaně skonal vloni v únoru, jsme 10. 2. 2018 uspořádali na jeho počest turnaj čtyřher – I. ročník Martin Schneider Cupu. Turnaje se zúčastnilo 6 párů, všichni aktivní hráči z Lázní Kynžvartu ve složení Kucharik R./Štěpán R., Tomeš S./Šipan J., Bucher R./Prokeš J., Placek P./Placková V., Kucharik D./Prokeš M. a naši badmintonoví přátelé Čipera M./Touš J. (Plánice/Benešov), kteří Martina moc dobře znali a také chtěli zavzpomínat.

Systém hry byl tabulkový „každý s každým“ na dva vítězné sety do 21 bodů, při remíze pak rozhodoval třetí set do 15. K vidění byly krásné, vyrovnané a velmi dlouhé zápasy. Už první zápas napovídal vyrovnanosti hráčů, utkali se Kucharik/Štěpán s Plackovými. O výsledku rozhodoval až 3. set, který proměnili ve svůj prospěch první jmenovaní a kdo by si hned na začátku pomyslel, že právě tento set rozhodne o konečném vítězi turnaje. Papíroví favoriti Tomeš/Šipan hráli skvěle, ale nikdo jim výhru nechtěl dát zadarmo. Možná proto tlak neustáli a zbytečně chybovali, nakonec se museli spokojit s 10 body a krásným 3. místem. V posledním duelu Kucharik/Štěpán a Tomeš/Šipan šlo o potřebné body, které byly nutné pro vítězství Kucharika se Štěpánem. Tento úkol chlapci zvládli bravurně a s krásnými 13 body mohli nad hlavu pozvednout úžasný elektrikářský pohár. Stříbro brali Plackovi taktéž se 13 body, ale prohraným vzájemným zápasem. Nesmíme zapomenout ani na naše juniory M. Prokeše a D. Kucharika, kteří se postavili na kurt s notnou dávkou odvahy a odhodlání proti zkušeným a dlouholetým hráčům. Předvedli velmi solidní hru a do budoucna s nimi počítáme jako se silnými rivaly a zároveň našimi nástupci.

Všichni účastníci vyjádřili spokojenost s povedeným turnajem a již se těší na další tradiční akci, kterou bude jubilejní X. ročník turnaje O pohár města Lázně Kynžvart.

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „Martin Schneider Cup 2018

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Konečné pořadí

Pořadí Dvojice
1. Radek Štěpán, Robert Kucharik (L. Kynžvart)
2. Petr Placek, Veronika Placková (L. Kynžvart)
3. Jirka Šipan, Miloslav Tomeš (L. Kynžvart)
4. Jaroslav Prokeš, Richard Bucher (L. Kynžvart)
5. Jiří Touš, Miroslav Čipera (Plánice/Benešov)
6. Denis Kucharik, Michal Prokeš (L. Kynžvart)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.