Badminton Kynžvart nejúspěšnějším oddílem na turnaji

V sobotu 13. 11. 2021 se část oddílu v počtu 9 dětí a 2 trenérů vydala na turnaj Karlovarský lázeňáček, který byl prioritně určen pro začínající hráče bez větších turnajových zkušeností. Tuto podmínku splňovaly všechny naše děti, tak jsme mohli vyrazit v docela hojném počtu. Díky našemu novému oddílovému oblečení jsme hned od začátku vzbuzovali pozornost, a to jsme ještě nezačali hrát. Původně jsme si nedělali moc velké ambice na úspěch, vždyť 4 děti (Emička, Štěpánka, Elenka a Terka) jely na svůj první turnaj a ostatní na druhý nebo třetí. Nakonec bylo vše jinak a kynžvartské děti patřily k obávaným soupeřům.

Turnaj byl singlový (jeden proti jednomu) a hrál se na dva vítězné sety do 15. Otevřeno bylo 6 kategorií – U9, U11 a U13 (dívky a chlapci).

Kategorie U9 dívky

V této kategorii startovaly holčičky do 9 let a bylo jich 6, z toho dvě naše bojovnice Mája Lišková a Emča Kunová. Hrálo se systémem každý s každým ve formě mini badmintonu – se sníženou sítí na polovině kurtu. Holky byly velmi vyrovnané a o výsledcích rozhodovaly jednotky bodů. Mája se nechala porazit pouze jednou a získala stříbro, Emča jako začátečnice dokázala překonat dvě své soupeřky.

Kategorie U11 dívky

Šlo o nejpočetnější kategorii s 12 hráčkami do 11 let. Za Kynžvart bojovaly Eliška a Barča Hlaváčkovy, Elenka Brtníková, Terka Lišková a Štěpánka Landová. Holky byly rozděleny do 3 skupin po čtyřech, nejlepších 8 postupovalo dále do pavouka, zbytek hrál o pořadí. Eliška, Barča i Elenka postoupily hladce do pavouka, Terka se do něj dostala v předkole. Štěpánka, která s badmintonem začala teprve před měsícem, si vedla skvěle. Ve skupině získala jeden vítězný set a ve hře o pořadí dokázala jednu soupeřku porazit 2:0.

V osmifinále uspěla pouze Eliška, i když Barča s Terkou prohrály jen těstě ve 3. setu (Terka dokonce o jediný bod). Eliška prošla i do finále a v obrovském tlaku posledních výměn a opět ve 3. rozhodujícím setu dokázala zakončit set na vítězných 15:14. To byly nervy, Elí se po vítězném zlatém míči rozplakala štěstím.

Kategorie U11 chlapci

V této kategorii zápolilo 7 chlapců. Hrálo se ve skupině každý s každým, takže jsme do poslední chvíle nevěděli, jak to celé dopadlo. Nikolas Placek si jako jediný zástupce vedl velmi dobře, utržil pouze jednu prohru 1:2 (jen o bodík). Jeho přemožitel ale také prohrál (pravděpodobně 0:2) a tak se mohl Niki radovat ze zlaté příčky.

Kategorie U13 chlapci

Opět sedm hráčů a jeden zástupce Kynžvartu – Tomas Placek. I ten si protihráče slušně vodil po kurtu, nestačil jen na dva své soupeře. Vybojoval si tak bronz.

Konečné umístění:

  • Mája Lišková – 2. místo
  • Ema Kunová – 5. místo
  • Eliška Hlaváčková – 1. místo
  • Barča Hlaváčková – 5.-8. místo
  • Terka Lišková – 5.-8. místo
  • Elenka Brtníková – 5.-8. místo
  • Štěpánka Landová – 11. místo
  • Nikolas Placek – 1. místo
  • Tomas Placek – 3. místo

Fotogalerie

Více fotografií naleznete v galerce „2. karlovarský lázeňáček 2021

Autor: Láďa Liška

Fotky v plné kvalitě stahujte tady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.