Memoriál P. Luňáka za účasti kynžvartských badmintonistů

Memoriál P. Luňáka za účasti kynžvartských badmintonistů

V sobotu 28. 5. 2022 se větší skupinka našich badmintonistů vydala na poslední turnaj jarní sezóny 9. Memoriál P. Luňáka do Karlových Varů. Nešlo o licenční turnaj GP, přesto zde byla obrovská konkurence, jak jsme na to zvyklí z minulých ročníků. Kynžvart reprezentovali: Mája Lišková, Adélka Tomešová, Terka Lišková, Elenka Brtníková, Štěpánka Landová, Lucka Dočekalová a Dan Franko.

Číst více

2 zlata pro Kynžvart

2 zlata pro Kynžvart

V sobotu 21. 5. 2022 se v Nejdku konal turnaj Witte cup pro začínající hráče v kategoriích U9-U13. Za Kynžvart se do boje vydala čtveřice: Adélka Tomešová, Štěpánka a Elenka Brtníkovy a Daniel Franko. Šlo o malý turnaj, takže všechny děti měly medaili jistou. Aby si děti pořádně zahrály, ve všech kategoriích byli spojeni chlapci a dívky dohromady.

Číst více

První a hned úspěšná účast kynžvartského badmintonu na MČR

První a hned úspěšná účast kynžvartského badmintonu na MČR

Ve dnech 14.-15. 5. 2022 se ve Vendryni u Třince konalo Mistrovství České republiky v kategorii U11 pro 48 nejlepších hráčů republiky. Postupový klíč byl jednoduchý, za Západočeskou oblast se mohlo zúčastnit 6 nejlepších chlapců a 6 nejlepších dívek ve věku do 10 let (3 z Karlovarského kraje a 3 z Plzeňského kraje). Náš Nikolas Placek, jako nejlepší z oblasti, měl nominaci jistou. V této kategorii máme jediného zástupce, ale už se těšíme na příští rok, kdy budou o účast bojovat i naše šikovná děvčata Mája, Adélka a Emča.

Číst více

Terka na bedně ve čtyřhrách

Terka na bedně ve čtyřhrách

Grand Prix C Plzeň

V sobotu 9. 4. 2022 se do Plzně na Grand Prix C chystal mixový pár – Terka Lišková a Nikolas Placek. Niki si však na pátečním tréninku poranil kotník a na turnaj nakonec vyrazila pouze statečná Terka. Tentokrát byly na programu singly, čtyřhry i mixy. Terka vynechala pouze mixy. Možná chtěla zůstat věrná Nikolasovi, a tak si žádného z volných chlapců do hry nevybrala 😊.

Číst více

GPD-Plzeň

První zlato ze čtyřhry pro Kynžvart

Grand Prix D Plzeň

V neděli 3. 4. jsme se s početnou skupinkou 6 dětí vydali na GPD do Plzně. Kynžvart reprezentovali Terka Lišková, Lucka Dočekalová, Štěpánka Landová, Nikolas Placek, Natálka Hermannová a Tomas Placek. Při zahájení si Niki již podruhé vyzvedl cenu pro nejmladšího účastníka turnaje. Jak je v Plzni zvykem, turnaj probíhal do pozdních večerních hodin. Z haly jsme odjeli až po 20. hodině. Na programu byly singly a v každé kategorii některá ze čtyřher – v U13-U15 čtyřhry klasické, v U17 se hrály mixy.

Číst více

Dvě zlata pro Kynžvart

Dvě zlata pro Kynžvart

3. Mattoni Cup 2022

V sobotu 26. 3. se v Karlových Varech konalo Grand Prix D pod názvem „Mattoni Cup“ pro kategorie U9-U13. Naši čtyři zástupci – Mája Lišková, Niki Placek, Elenka Brtníková a Terka Lišková – bojovali jako draci a dočkali se krásných výsledků i pěkného pocitu ze hry. S největší vervou šla do hry asi Elenka, která si to bohužel odnesla zraněním kotníku. Zotavuje se ale dobře a už se těší na další turnaj.

Číst více

GPC Aš

Holky zajistily Kynžvartu první medaili ve čtyřhře

GPC Aš

V sobotu 19.3. vyrazila na Grand Prix C do Aše malá výprava ve složení Elenka Brtníková a Terka Lišková pod dozorem Ládi Lišky. Tentokrát se na turnaji nehrály jen singly, ale také párové disciplíny: čtyřhra dívek i chlapců a mixy. I když Kynžvart na turnaji postrádal kluky, holky neměly problém do mixu najít spoluhráče z jiných oddílů. Dokonce už během týdne si u nás trenérka z Varů pro svého svěřence Matěje Šáru rezervovala jednu z dívek. Druhou si hned u prezentace zamluvil Tonda Bršťák z Nejdku.

Číst více

XII. ročník deblů a mixů neregistrovaných v Ostrově

XII. ročník deblů a mixů neregistrovaných v Ostrově

V předvánočním čase v sobotu 4.12.2021 uspořádal oddíl badmintonu TJ Ostrov turnaj čtyřher a mixů neregistrovaných hráčů. Za kynžvartské do Ostrova vyrazila trojice odvážných: Miluše Lišková, Veronika Placková a Petr Placek. Miluše s Veronikou si zahrály ženskou čtyřhru, v težkých zápasech se západočeskou elitou neregistrovaných žen vybojovaly krásné třetí místo.

Číst více