Rozpačité výkony střídaly i pěkné momenty

V neděli 20. 11. 2022 se v Karlových Varech konal poslední ligový turnaj pro U13, zároveň byl také kvalifikací na MČR U13, která se bude konat tento víkend ve Vendryni. Ambice na nejvyšší příčku, která zajišťovala účast na mistrovství, jsme určitě neměli. Přece jen šlo o vyšší ligu, a tak nám stačilo nabrat co nejvíce zkušeností, případně vyhrát alespoň pár setů. Terka Lišková nám na poslední chvíli onemocněla a moc nám chyběla do čtyřkové sestavy spolu se Štěpánkou Landovou, Danem Frankem a Nikolasem Plackem. Jako jediný oddíl jsme měli mít vlastní dvojice do všech disciplín, což nakonec ani nám nevyšlo. Na místě se nám podařilo sehnat Zuzku Lipavskou z Nejdku alespoň do čtyřhry se Štěpánkou, Danek bohužel nemohl nastoupit do mixů, protože děvčat bylo jen šest na devět chlapců.

Číst více

Kynžvartští v Plzni předvedli pěkné výkony

V sobotu 12. 11. 2022 se konal v Plzni poslední „déčkový“ turnaj Grand Prix pro U13 v tomto roce. Jak víme z předchozích plzeňských turnajů, do Plzně se nejezdí sbírat medaile a body, ale hlavně zkušenosti. Na turnaj se sjíždí velké množství hráčů nejen z naší oblasti, ale i z jižních, středních a severních Čech. Vždy se tu musí počítat s dlouhou hrací dobou, tentokrát jsme turnaj zakončili až ve 21 hodin. Naše barvy hájili v U13 Elena Brtníková a Nikolas Placek, v U15 Tomas Placek.

Číst více

Dva bronzy pro Kynžvart

V sobotu 5. 11. 2022 nás na turnaji Grand Prix D „Karlovarské déčko“ reprezentovali Štěpánka Landová, Elenka Brtníková, Dan Franko, Naty Hermannová a Tomas Placek. Tentokrát se hrály všechny disciplíny U13 a U15 – singly, čtyřhry i mixy, a to pavoukovým systémem. Zastoupení jsme měli ve všech 10 kategoriích, Elenka a Tomas vybojovali bronz. Odměňováni tentokrát byli všichni semifinalisté, takže medaile za 4. místo se dostala úplně na všechny.

Číst více

Nikolas Placek a Kuba Horák reprezentovali západočeskou oblast v Krumlově

Po celý víkend 5.-6. 11. 2022 probíhal v Českém Krumlově tradiční celostátní turnaj Czech talent U11 pro nejlepší hráče všech oblastí. Každá oblast mohla na turnaj vyslat pouze jedno družstvo složené ze tří děvčat a tří chlapců, kteří prošli nominací. Pro náš oddíl už bylo obrovským úspěchem, že z celé oblasti byli vybráni 2 hráči z našeho oddílu – Nikolas Placek jako první nasazený a Jakub Horák jako třetí nasazený. Celou výpravu vedl a koučoval náš hlavní trenér Petr Placek. Západočeský svaz akci maximálně podpořil a celou sestavu oblékl do oblastních dresů. Po Mistrovství ČR v U11 to pro nás byla největší událost, které jsme se doposud mohli účastnit. Kluci byli nadšení, odehráli pěkné zápasy a maximálně je to namotivovalo do další práce a dalších turnajů. Navíc si našli spoustu nových kamarádů z oblasti i mimo ni.

Číst více

Kynžvart byl v Aši opět vidět, 6 medailí je doma

Od soboty 29. 10. 2022 probíhal v Aši tradiční dvoudenní turnaj GPC „Velká cena města Aše“. Sobota byla ve znamení singlů kategorií U11-U15, neděle patřila čtyřhrám a mixům U13 a U15. Z našich řad se turnaje zúčastnilo 7 bojovníků, kteří nastoupili do celkem 10 kategorií – Mája Lišková, Kuba Horák, Niki Placek, Terka Lišková, Dáňa Franko, Naty Hermannová a Tomas Placek.

Číst více

Štěpánka Landová si veze svou první medaili

V sobotu 8. 10. 2022 se měl konat Oblastní přebor jednotlivců i družstev U13 v Aši. Družstvo jsme dali dohromady ve složení Elenka, Štěpánka, Nikolas a Daniel. Ovšem nemocnost v klubech napříč oblastí rozhodla o přeložení turnaje družstev na tuto neděli 16. 10.  Nakonec se tedy odehrál jen přebor jednotlivců, za což jsme byli rádi, protože se děti mohly soustředit jen na své individuální výkony. Všichni se snažili a dařilo se. Získali spoustu zkušeností, pěkná umístění a s tím i spoustu bodíků do žebříčku. Náš oddíl reprezentovali Štěpánka Landová, Nikolas Placek a Daniel Franko.

Číst více

Memoriál P. Luňáka za účasti kynžvartských badmintonistů

V sobotu 28. 5. 2022 se větší skupinka našich badmintonistů vydala na poslední turnaj jarní sezóny 9. Memoriál P. Luňáka do Karlových Varů. Nešlo o licenční turnaj GP, přesto zde byla obrovská konkurence, jak jsme na to zvyklí z minulých ročníků. Kynžvart reprezentovali: Mája Lišková, Adélka Tomešová, Terka Lišková, Elenka Brtníková, Štěpánka Landová, Lucka Dočekalová a Dan Franko.

Číst více

2 zlata pro Kynžvart

V sobotu 21. 5. 2022 se v Nejdku konal turnaj Witte cup pro začínající hráče v kategoriích U9-U13. Za Kynžvart se do boje vydala čtveřice: Adélka Tomešová, Štěpánka a Elenka Brtníkovy a Daniel Franko. Šlo o malý turnaj, takže všechny děti měly medaili jistou. Aby si děti pořádně zahrály, ve všech kategoriích byli spojeni chlapci a dívky dohromady.

Číst více

První a hned úspěšná účast kynžvartského badmintonu na MČR

Ve dnech 14.-15. 5. 2022 se ve Vendryni u Třince konalo Mistrovství České republiky v kategorii U11 pro 48 nejlepších hráčů republiky. Postupový klíč byl jednoduchý, za Západočeskou oblast se mohlo zúčastnit 6 nejlepších chlapců a 6 nejlepších dívek ve věku do 10 let (3 z Karlovarského kraje a 3 z Plzeňského kraje). Náš Nikolas Placek, jako nejlepší z oblasti, měl nominaci jistou. V této kategorii máme jediného zástupce, ale už se těšíme na příští rok, kdy budou o účast bojovat i naše šikovná děvčata Mája, Adélka a Emča.