Terka na bedně ve čtyřhrách

Terka na bedně ve čtyřhrách

Grand Prix C Plzeň

V sobotu 9. 4. 2022 se do Plzně na Grand Prix C chystal mixový pár – Terka Lišková a Nikolas Placek. Niki si však na pátečním tréninku poranil kotník a na turnaj nakonec vyrazila pouze statečná Terka. Tentokrát byly na programu singly, čtyřhry i mixy. Terka vynechala pouze mixy. Možná chtěla zůstat věrná Nikolasovi, a tak si žádného z volných chlapců do hry nevybrala 😊.

Číst více

GPD-Plzeň

První zlato ze čtyřhry pro Kynžvart

Grand Prix D Plzeň

V neděli 3. 4. jsme se s početnou skupinkou 6 dětí vydali na GPD do Plzně. Kynžvart reprezentovali Terka Lišková, Lucka Dočekalová, Štěpánka Landová, Nikolas Placek, Natálka Hermannová a Tomas Placek. Při zahájení si Niki již podruhé vyzvedl cenu pro nejmladšího účastníka turnaje. Jak je v Plzni zvykem, turnaj probíhal do pozdních večerních hodin. Z haly jsme odjeli až po 20. hodině. Na programu byly singly a v každé kategorii některá ze čtyřher – v U13-U15 čtyřhry klasické, v U17 se hrály mixy.

Číst více

Dvě zlata pro Kynžvart

Dvě zlata pro Kynžvart

3. Mattoni Cup 2022

V sobotu 26. 3. se v Karlových Varech konalo Grand Prix D pod názvem „Mattoni Cup“ pro kategorie U9-U13. Naši čtyři zástupci – Mája Lišková, Niki Placek, Elenka Brtníková a Terka Lišková – bojovali jako draci a dočkali se krásných výsledků i pěkného pocitu ze hry. S největší vervou šla do hry asi Elenka, která si to bohužel odnesla zraněním kotníku. Zotavuje se ale dobře a už se těší na další turnaj.

Číst více

GPC Aš

Holky zajistily Kynžvartu první medaili ve čtyřhře

GPC Aš

V sobotu 19.3. vyrazila na Grand Prix C do Aše malá výprava ve složení Elenka Brtníková a Terka Lišková pod dozorem Ládi Lišky. Tentokrát se na turnaji nehrály jen singly, ale také párové disciplíny: čtyřhra dívek i chlapců a mixy. I když Kynžvart na turnaji postrádal kluky, holky neměly problém do mixu najít spoluhráče z jiných oddílů. Dokonce už během týdne si u nás trenérka z Varů pro svého svěřence Matěje Šáru rezervovala jednu z dívek. Druhou si hned u prezentace zamluvil Tonda Bršťák z Nejdku.

Číst více

XII. ročník deblů a mixů neregistrovaných v Ostrově

XII. ročník deblů a mixů neregistrovaných v Ostrově

V předvánočním čase v sobotu 4.12.2021 uspořádal oddíl badmintonu TJ Ostrov turnaj čtyřher a mixů neregistrovaných hráčů. Za kynžvartské do Ostrova vyrazila trojice odvážných: Miluše Lišková, Veronika Placková a Petr Placek. Miluše s Veronikou si zahrály ženskou čtyřhru, v težkých zápasech se západočeskou elitou neregistrovaných žen vybojovaly krásné třetí místo.

Číst více

1. ročník Kynžvartského šviháčka

1. ročník Kynžvartského šviháčka

V neděli 28.11.2021 uspořádal oddíl badmintonu TJ Sokol Lázně Kynžvart poprvé v historii turnaj pro děti a mládež ve věku od 7 do 14 let, v kategoriích U9 – U15. Turnaj byl určen především pro začínající hráče a hráčky s minimálními turnajovými zkušenostmi. Zúčastnit se mělo na 40 dětí, ale díky virózám, karanténám a izolačkám se počet na poslední chvíli smrskl na 29. I tak si děti zahrály dost zápasů. Kynžvart reprezentovalo 11 dětí v 6 kategoriích ze 7. Dalších 18 dětí dorazilo ze všech koutů západních Čech – Nejdku, Karlových Varů, Aše, ale také z Klatov, Chlumčan a Plzně.

Číst více

Badminton Kynžvart nejúspěšnějším oddílem na turnaji

Badminton Kynžvart nejúspěšnějším oddílem na turnaji

V sobotu 13. 11. 2021 se část oddílu v počtu 9 dětí a 2 trenérů vydala na turnaj Karlovarský lázeňáček, který byl prioritně určen pro začínající hráče bez větších turnajových zkušeností. Tuto podmínku splňovaly všechny naše děti, tak jsme mohli vyrazit v docela hojném počtu. Díky našemu novému oddílovému oblečení jsme hned od začátku vzbuzovali pozornost, a to jsme ještě nezačali hrát. Původně jsme si nedělali moc velké ambice na úspěch, vždyť 4 děti (Emička, Štěpánka, Elenka a Terka) jely na svůj první turnaj a ostatní na druhý nebo třetí. Nakonec bylo vše jinak a kynžvartské děti patřily k obávaným soupeřům. Číst více

První ligový turnaj GPD v Plzni

První ligový turnaj GPD v Plzni

V neděli 17. 10.2021 jsme se s dětmi vypravili na náš první ligový turnaj GPD do Plzně. Hrály se singly (jeden proti jednomu) v kategoriích U13, U15 a U17. Doplňkovou disciplínou měly být čtyřhry a mixy. Do kategorie U15 máme v oddílu jen jedinou zástupkyni, do U13 máme k dispozici 3 chlapce. Nakonec si turnaj jeli vyzkoušet pouze Natálka (U15) a Tomas (U13), doplňkově také Nikolas U11, aby nabral zkušenosti a doplnil Natálku nebo Tomase do čtyřhry.

Číst více

První letošní turnaj v Karlových Varech

První letošní turnaj v Karlových Varech

V sobotu 4. 9. 2021 jsme vyjeli se sedmi našimi svěřenci na turnaj Memoriál Pavla Luňáka do Karlových Varů. Do bojů jsme zasáhli v pěti kategoriích z osmi. Neodjížděli jsme s žádnými ambicemi, spíše s cílem nabrat co nejvíce zkušeností. Náš oddíl funguje teprve 3. rokem (z toho téměř 1 rok jsme měli stopku) a udržet krok s ostatními oddíly můžeme jen u menších dětí, které začínaly s badmintonem v doporučeném věku 7-8 let. Větší děti U13-15 mají zatím mizivou šanci uspět, protože stojí proti hráčům, kteří trénují i 5-8 let. A co si budeme povídat, badminton je především o zkušenostech.

Pro většinu dětí to byla turnajová premiéra. I tak všichni předvedli perfektní výkony, pěknou práci na kurtu, bojovnost i psychickou vyrovnanost, která je v badmintonu obzvlášť důležitá.

Číst více